Życie w social mediach

Życie w social mediach

Internet jest genialnym narzędziem z nieskończoną ilością możliwości. Niestety, ludzie w bardzo dużym stopniu ograniczają jego użytkowanie. Wielu ludzi poprzez internet, rozumie social media. Mimo że media społecznościowe są w tym momencie niesamowicie rozbudowane, nie jest to jednak jedyna rzecz, jaką można się posługiwać w internecie.

Social media to nic innego jak szeroko rozbudowane kanały komunikacyjne między ludźmi.

Życie w social mediachCzłowiek jest zwierzęciem stadnym, dlatego także w internecie szuka kontaktu, interakcji z innymi użytkownikami.
Jedną z najbardziej popularnych stron internetowych jest Facebook. Początkowo miał to być portal społecznościowy służący szeroko pojętej komunikacji. Od „zbierania” znajomych, po udostępnianie zdjęć, muzyki czy kontaktu w formie czatu. W tym momencie jest narzędziem bardzo zaawansowanym. Poza udostępnianiem postów można brać udział w najróżniejszych wydarzeniach, dołączać do grup i społeczności o podobnych zainteresowaniach czy pasjach. Umożliwia tworzenie stron poświęconych najróżniejszym zagadnieniom. Jest także narzędziem firmowym. Pomaga w promowaniu firmy, bazując na reklamach czy opiniach użytkowników. W pewnym sensie można go nazwać wirtualnym odpowiednikiem życia. Dzięki Facebookowi informacja rozchodzi się po świecie z prędkością światła.

Życie pokazane w obrazach

Podobne możliwości daje kolejna strona. Jest to strona bazująca tylko na zdjęciach, ale można również prowadzić konwersację. Instagram ogranicza się do zdjęć lub krótkich filmików. Podobnie jak Facebook, umożliwia transmisję na żywo. Główna różnica, jaka jest między jednym a drugim to standardy. Aby zaistnieć na instagramie trzeba się trzymać pewnych norm. Wyznacznikiem jest liczba obserwujących osób- im jest ich więcej, tym lepiej. Ponieważ każdy użytkownik może widzieć publikowane zdjęcia, liczy się ilość like’ów i followers’ów. Instagram w przeciwieństwie do Facebooka (dla wszystkich jest jednakowy) jest uważany za portal dla ludzi, którzy lubią się chwalić swoim perfekcyjnym życiem na poziomie.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz