Zmiana dostawcy gazu – jak tego dokonać?

Zmiana dostawcy gazu - jak tego dokonać?Obecnie rynek jest bardzo zliberalizowany i praktycznie każda gałąź gospodarki wymusza konkurencję. Na dzień dzisiejszy w Polsce działa kilkadziesiąt różnych firm, które świadczą usługi dostaw gazu. Warto więc zgłębić temat nieco bardziej, by móc wybrać dla siebie i swojej firmy najbardziej odpowiednią ofertę.

Jak zmienić dostawcę gazu?

Przede wszystkim należy zawrzeć nową umowę na najkorzystniejszych dla nas warunkach, a następnie wypowiedzieć starą umowę z poprzednim dostawcą. Z uwagi na fakt, iż cały ten proces jest dość czasochłonny większość firm oferuje załatwienie wszystkich tych spraw za klienta. Nowi sprzedawcy mogą występować w naszym imieniu i rozwiązywać stare umowy przy okazji wysyłając powiadomienie do dystrybutora (OSD) o nowym operatorze. Trzeba jeszcze pamiętać o tym, żeby rozliczyć się ze starym dostawcą podając mu stan licznika. Na zmianie dostawcy gazu można zaoszczędzić w niektórych przypadkach nawet 25% w skali roku – wszystko zależy oczywiście od bieżącego zużycia.

Na co zwracać uwagę przeglądając oferty?

Przede wszystkim należy porównać kilka ofert i wybrać dla siebie tą najbardziej optymalną i najkorzystniejszą. Wszyscy dostawcy gazu podlegają prezesowi URE czyli Urzędowi Regulacji Energetyki, który nadaje im koncesje oraz pozwolenie na sprzedaż i dystrybucję gazu. Ważne, aby przed spotkaniem z przedstawicielem danej firmy poprosić go, aby udostępnił koncesję..

Dodatkowo każdy klient powinien zwrócić uwagę na poniższe elementy:

– cenę jednostkową za paliwo gazowe,

– informację o rzeczywistym zużyciu paliwa gazowego,

– termin obowiązywania umowy,

– metody oraz formy płatności za faktury,

– okres rozliczeniowy,

– warunki rozwiązania umowy oraz przewidywany okres wypowiedzenia.

Z uwagi na to, iż na zmianie dostawcy gazu ziemnego można sporo oszczędzić, warto dokładnie prześledzić swoje dotychczasowego rachunki i porównać je z ofertami kilku konkurencyjnych firm, które zajmują się dostarczaniem błękitnego paliwa. Może okazać się, że przez bardzo długi okres czasu po prostu przepłacaliśmy za to paliwo, i skoro jest okazja do zmiany, należy z niej skorzystać.

Dowiedz się więcej na: http://www.cryogas.pl

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz