Zdrowie psychiczne a polisa na życie

Zdrowie psychiczne a polisa na życie

Polisy na życie znajdują się w ofercie wszystkich działających na terenie naszego kraju towarzystw ubezpieczeniowych. Decydując się na wykupienie takiego ubezpieczenia, trzeba zdać sobie sprawę z tego, że ubezpieczyciel będzie pytał o nasz stan zdrowia. Nie pominie przy tym zdrowia psychicznego, które ma ogromne znaczenie dla ponoszonego przez towarzystwo ubezpieczeniowe ryzyka.

Czy osoby mające problemy natury psychicznej mogą liczyć na wykupienie polisy na życie? Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie jest w zasadzie niemożliwe. Dużo zależy bowiem od historii choroby, jej rodzaju, aktualnego stanu psychicznego, a także prognozy lekarza co do dalszego leczenia.

Decyzja towarzystwa ubezpieczeniowego

Zdrowie psychiczne a polisa na życieOsoby, które chorobę psychiczną mają już dawno za sobą, a do tego regularnie kontrolują swój stan z lekarzem psychiatrą mają największe szanse na uzyskanie przychylnej decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego. Osoby, które chorują aktualnie, a do tego mają za sobą próbę samobójczą powinny raczej uświadomić sobie, że wykupienie polisy na życie będzie niemożliwe. Z punktu widzenia towarzystw ubezpieczeniowych sprzedaż polisy na życie takiej osobie jest bowiem zbytnio ryzykowne.

Chcąc wykupić polisę na życie, trzeba przedstawić dokumentację medyczną. Bez wątpienia przyda się opinia lekarza psychiatry. Powinna ona ujmować opis choroby, aktualnego stanu psychicznego oraz prognozę. Warto, aby lekarz w opinii zawarł informację o ryzyku samobójczym. Jeśli lekarz stwierdzi, że dana osoba zagrożona jest próbą samobójczą, wykupienie polisy może być naprawdę bardzo trudne.

Depresja i nerwica

Wśród osób, dla których wykupienie polisy na życie może być naprawdę trudne zalicza się między innymi pacjentów zmagających się z depresją. To choroba, która występuje w naszym społeczeństwie coraz częściej. Istotnie wpływa ona na sposób postrzegania rzeczywistości. Sprawia, znacząco wzrasta również ryzyko popełnienia próby samobójczej. A ubezpieczania osób, które mogą targnąć się na życie towarzystwa ubezpieczeniowe naprawdę bardzo chcą uniknąć.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz