Zanim podpiszesz umowę ubezpieczenia na życie

Zanim podpiszesz umowę ubezpieczenia na życie

Pierwsze co powinna zrobić każda osoba po wybraniu zakładu ubezpieczeń, w którym wykupi ubezpieczenie na życie, to przeczytać umowę. Są osoby, które o tym zapominają; są one później nieprzyjemnie zaskoczone, kiedy okazuje się, że ochrona ubezpieczeniowa nie obejmuje pewnych wypadków.

Co powinno znaleźć się w umowie?

Zanim podpiszesz umowę ubezpieczenia na życieW każdej umowie, którą podpisujemy z zakładem ubezpieczeń znajduje się wiele ważnych dla osób ubezpieczających się informacji. To one pozwalają uzyskać im dogłębną wiedzę na temat zakresu ochrony. Przede wszystkim w każdej umowie musi zostać określony czas, na który została ona zawarta. Musimy pamiętać, że w przypadku ubezpieczenia na życie zdecydowana większość zawieranych umów, to umowy terminowe. Po upływie więc czasu, na które je zawarto przestają one obowiązywać. Jednak znaczna część towarzystw ubezpieczeniowych stosuje klauzule, które powodują, że umowy te są automatycznie przedłużane na czas nieokreślony. Osoby, które chcą zrezygnować z dalszego ubezpieczanie się, muszą więc umowę wypowiedzieć.

Dopuszczalne negocjacje

Jeśli dokładnie zapoznamy się z treścią umowy dowiemy się, jakie zostały nam zaproponowane warunki przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Być może będą to takie warunki, które będą dla nas nie do przyjęcia. Jeśli umowę przeczytamy zanim ją podpiszemy będziemy mieli szansę wynegocjować lepsze warunki umowy. Większość towarzystw ubezpieczeniowych, które w chwili obecnej działają w Polsce daje swoim klientom możliwość negocjowania umów; z szansy tej naprawdę warto jest skorzystać.

Nie wszystkie zapisy umowy są dla nas jasne

Z pewnością jest to często sytuacja; towarzystwa ubezpieczeniowe sporządzając umowy posługują się językiem, w którym jest mnóstwo niezrozumiałych słów na większości z nas. Jeśli przeczytamy umowę będziemy mieli możliwość, aby przedstawiciel towarzystwa ubezpieczeniowe wyjaśnił nam niezrozumiałe dla nas kwestie. Jeżeli błędnie zrozumiemy umowę mogą nas w przyszłości spotkać przykre niespodzianki. A pewnością na takich niespodziankach nam nie zależy.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *