Zalety posiadania konta internetowego

Zalety posiadania konta internetowego

Internet sprawił, że coraz więcej usług przenosi się w wirtualny świat. W wirtualny świat przeniosło się także wiele usług świadczonych przez banki. Dziś wiele osób ma konto internetowe.

Zalety konta internetowego

Konto internetowe możemy dzisiaj założyć niemal w każdym banku komercyjnym. Gdy zaczniemy z niego korzystać, tradycyjna bankowość przestanie nam odpowiadać. Przede wszystkim oszczędzamy na nim swoje pieniądze. Za przelewy zlecane w oddziale banku lub na poczcie, musimy za nie zapłacić. W większości banków przelewy z konta internetowego są bezpłatne. Do tego banki rzadko pobierają opłaty za prowadzenie konta internetowego. Oszczędzamy również czas zlecając dokonanie płatności w wolnej chwili.

Zarządzanie kontem

Jest proste. Do konta jego właściciel otrzyma login i hasło. Po pierwszym zalogowaniu się, właściciel może dokonać zmiany hasła na takie, które sam wybierze. Korzystając z konta trzeba na stronie banku wpisać zarówno hasło jak i login. I to wszystkie czynności, które trzeba wykonać, aby uzyskać dostęp do konta.

Bezpieczeństwo

Banki mogą stosować dodatkowe zabezpieczenia, ale o tym czy nasze konto jest bezpieczne w dużej mierze decydujemy sami. Hasło należy zapamiętać, nie możemy go zapisywać. Gdy bank stosuje dodatkowe zabezpieczenia w postaci karty kodów, nie nośmy jej przy sobie, schowajmy ją w bezpiecznym miejscu, do którego nikt nie będzie miał dostępu. Innym rodzajem zabezpieczenia, które może stosować bank jest przesyłanie właścicielowi konta poufnego kodu. Kod ten banki przesyłają za pośrednictwem wiadomości SMS. Właściciel konta musi go podać, gdy chce, aby zgromadzone na koncie środki zostały z niego wycofane.

Bankowość elektroniczna bardzo ułatwia nam życie. Niektóre banki umożliwiają swoim klientom nie tylko założenie konta internetowego, które obsługiwane jest z komputera osobistego. Proponują także aplikacje, dzięki którym konto internetowe można obsługiwać również ze smartfona. Korzystanie z konta staje się jeszcze bardziej komfortowe.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz