Zalety apteki internetowej

Zalety apteki internetowej

Apteka online jak każdy w sklep w sieci to pewna nowość dla polskiego klienta. Początkowe witane nieufnie, szybko podbiły serca klientów, a ich obroty i wyniki sprzedaży rosną z roku na rok.

Szacuję się, że nawet co drugi Polak przynajmniej raz w tygodniu dokonuje zakupów przez Internet. Trzydzieści procent z nich twierdzi, że stara się kupować wszystkie produkty, które są mu niezbędne za pośrednictwem sklepów internetowych. Pokazuję to, jak duży jest już w tej chwili udział tego typu sklepów w rynku i jaka przyszłość czeka handel detaliczny.

W tym gronie są też oczywiście apteki

Mimo że wielu konsumentów podchodzi nieufnie do kupowania leków w sieci, to i ta formuła handlu zyskuje coraz więcej zwolenników i zadeklarowanych klientów. Nic w tym dziwnego, gdyż zakupy w aptece internetowej są choćby dużo tańsze. Przeciętnie każdy produkt zakupiony w sklepie internetowym jest tańszy od jego odpowiednika w sklepie stacjonarnym o trzydzieści procent. W przypadku wielu leków cena jest niższa o kilkanaście procent. Jeśli doliczyć do tego promocje i upusty, które są dużo częściej stosowane w e-handlu, to przy dużych zakupach może nam zostać w kieszeni nawet kilkaset złotych. Dodatkowo nie musimy po nasze zakupy nigdzie jeździć ani stać w kolejkach. Wszystko, co wybraliśmy, zostanie nam dostarczone do domu przez kuriera i to w godzinach, które sami określimy jako najwygodniejsze dla nas.

Apteka internetowa to też większy wybór

Internet nie ma granic, a w przeciwieństwie do właściciela tradycyjnego sklepu, ten prowadzących e-aptekę nie musi przejmować się czy dany produkt jest rzeczywiście w sklepie, czy nie. Wystarczy, że natychmiast po zamówieniu od klienta wykona telefon do hurtowni i zleci wysyłkę danego produktu. O ile bowiem tradycyjny sklep musi realnie posiadać oferowane produkty, o tyle ten wirtualny musi wiedzieć, gdzie może je nabyć w każdej chwili.

Apteki internetowe są prawdziwym błogosławieństwem zwłaszcza dla tych klientów, którzy mieszkają w miejscowościach, gdzie najbliższa apteka jest oddalona znacznie od ich domu. W takim wypadku zakupy w internetowej aptece są właściwie koniecznością, a nie wyborem.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz