Zakupy online: robisz czy się boisz?

Internet to bez wątpienia epokowy wynalazek i z całą pewnością potwierdzi to gros osób. Tę zdobyć cywilizacyjną można z powodzeniem porównać do wynalezienia pisma, druku oraz do odkrycia Mikołaja Kopernika.

Zakupy online: robisz czy się boisz?W latach 60., kiedy powstała sieć, nawiasem mówiąc, pierwotnie na potrzeby armii amerykańskiej, nikt chyba nawet nie przypuszczał, że tak szybko przyjmie się ona na całym świecie. Na dobrą sprawę nie wyobrażamy już sobie dzisiaj funkcjonowania bez internetu.

Świat realny i świat wirtualny

Starsze pokolenia może jeszcze jakoś dałyby sobie radę, gdyby nagle okazało się, że odcięto nam dostęp do sieci, ale młodsi użytkownicy poczuliby się tak, jakby ich z czegoś okradziono. Okazuje się bowiem, że współcześni młodzi ludzie chyba bardziej funkcjonują w świecie wirtualnym niż w realnym. Takie stwierdzenie może przerażać, ale tak chyba jest. No cóż, to jeden ze znaków czasów, w jakich żyjemy. Na pewne rzeczy nie mamy wpływu i trzeba się z tym pogodzić, niezależnie od tego, czy się to komuś podoba, czy też nie. Zresztą mamy dwa wyjścia: albo iść pod prąd, albo poddać się fali. Wybór oczywiście zależy już od nas samych, ale zawsze musimy liczyć się z konsekwencjami naszych decyzji.

Do czego wykorzystujemy internet?

Wiele osób internet wykorzystuje głównie do tego, by robić zakupy. Jeśli w sieci mamy e-sklepy to warto korzystać z ich ofert. E-sklepy chyba nie narzekają na brak klientów, bo robienie zakupów w takich miejscach jest niezwykle wygodne, a człowiek generalnie ceni sobie luksusy. Siadamy więc sobie wygodnie przed monitorem komputera czy przed laptopem i w zaciszu własnego domu możemy odwiedzać kolejne e-sklepy w poszukiwaniu koniecznych nam artykułów. A kiedy już znajdziemy to, czego szukamy, zamawiamy, płacimy i po kilku dniach zakupiony towar ląduje przed naszymi drzwiami. Czegóż chcieć więcej? A co kupujemy przede wszystkim w internecie? Przeróżne rzeczy, w zasadzie to, co oferują nam internetowi sprzedawcy. Jedni kupują żywność, inni meble, a jeszcze inni robią zakupy agd w sieci. Czemu nie? Zakupy agd w sieci to dobra opcja, bo zwykle tego rodzaju rzeczy są zwykle tańsze niż w sklepach stacjonarnych. Czemu więc nie korzystać z takich okazji?

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz