Zabiegi na dojrzałe włosy

W okresie menopauzy wiele kobiet skarży się na wypadające nadmiernie włosy. Jakich kosmetyków używać, aby proces ten powstrzymać?

Peeling

Piękny wygląd włosów zależy od skóry głowy i jej kondycji. Wraz z wiekiem odnawia się ona jednak coraz wolniej, na jej powierzchni gromadzą się obumarłe drobinki naskórka, które bardzo mocno przylegają do skóry i utrudniają docieranie do włosów składników odżywczych. Warstwy naskórka nie usuniemy podczas zwykłego mycia włosów, usunie ją tylko peeling. Na taki zabieg można wybrać się do trychologa, ale peeling można zrobić także w domu. Jest on polecany także przy wypadających włosach oraz przy łupieżu. Preparaty te mają w składzie enzymy lub kwasy, które rozpuszczają zanieczyszczenia i złuszczające drobinki (na przykład z pestek moreli), nawilżający mocznik, kofeinę, która poprawia ukrwienie albo oczyszczającą glinkę. Peeling nie tylko odblokowuje ujścia cebulek włosowych, ale także przywraca skórze prawidłowy odczyn pH. Skórę głowy można też oczyścić masując ją sodą oczyszczoną, a następnie spłukując wodą zmieszaną z octem w proporcji 1:1.

Serum

Jest silnie skoncentrowanym preparatem, który chroni włosy przed działaniem czynników zewnętrznych i głęboko je nawilża. Składniki serum dobiera się szczególnie starannie do potrzeb włosów. Maska lub odżywka może obciążać włosy, składniki serum są tak skomponowane i dobrane do potrzeb włosów, że ich nie obciążają. Serum jest kosmetykiem, którego się nie spłukuje. W najnowszych, specjalistycznych serach wykorzystywane są najnowsze zdobycze. W efekcie aktywne składniki już podczas nakładania wnikają głęboko w strukturę włosa. Serum spryskujemy wilgotne włosy. Możemy stosować je po odżywce lub solo. Specjalistyczne serum z substancjami ochronnymi (między innymi polimerem kationowym) można kupić w niektórych salonach fryzjerskich.

Raz w tygodniu warto oczyścić skórę peelingiem i zafundować włosom intensywną maskę zawierającą witaminy, jedwab, keratynę i olejki. Na przedwiośniu można je odżywić od wewnątrz sięgając po wielowitaminowe preparaty z apteki.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz