Wyposażenie dobrego salonu fryzjerskiego

Wśród zakładów usługowych zdecydowanie najwięcej jest zakładów fryzjerskich. Wśród klientów przeważają kobiety, ale z usług fryzjerów korzystają przecież także mężczyźni i dzieci. Dobry salon fryzjerski to przede wszystkim zasługa zatrudnionym w nim pracowników, ale także jego wyposażenia. Jakie urządzenia są niezbędne do prawidłowego, mającego dużą liczbę klientów, salonu?

Fotel

Wybierając fotel musimy przede wszystkim myśleć o wygodzie zasiadających w nim klientów. Na to, czy będzie on wygodny, wpłynie między innymi jakość materiałów, z których go wykonano. Tylko wysokiej jakości materiały sprawią, że klienci będą się w nim czuć komfortowo. Dobre wypełnienie, idealnie wyprofilowane siedzisko – to najważniejsze elementy wpływające na komfort korzystania z fotela fryzjerskiego. Wybierając fotel musimy pamiętać także o komforcie swojej pracy. W salonach najlepiej sprawdzają się fotele, których wysokość można regulować za pomocą pompy hydraulicznej. Idealnym rozwiązaniem są fotele ze specjalnymi otworami wykonanymi w jego siedzisku. Po skończonej pracy taki fotel można bardzo łatwo wyczyścić.

Konsoleta

Klienci korzystający z usług salonów fryzjerskich są zdania, że konsoleta pełni w nim funkcję dekoracyjną. Ale nie do końca, przede wszystkim jest to mebel bardzo istotnie ułatwiający pracę fryzjera. Do wyboru mamy konsolety wyspowe i wiszące. Wiszące modele konsolet idealnie nadają się do salonów o małej powierzchni. Drugi rodzaj konsolet wybierają najczęściej właściciele dużych salonów. Każda dobra konsola musi być wyposażona nie tylko w lustro, ale także w podnóżek, podręczną półką i gniazdka. Zamiast konsoli często w salonach można spotkać szafki z zawieszonym nad nimi lustrem. Zarówno szafka, jak też konsoleta powinny być bardzo dobrze oświetlone.

Myjka

Jest chyba najważniejszym elementem wyposażenia salonu fryzjerskiego. Uwzględniając zadowolenie i komfort swoich klientów wybierzmy myjkę z podłokietnikami, wygodnym siedziskiem i podgłówkiem. Dysponując dużymi środkami finansowymi możemy wybrać model dzięki, któremu będziemy mogli proponować klientom masaż wibracyjny.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz