Wykonywany zawód a polisa na życie

Wykonywany zawód a polisa na życie

W ofercie towarzystw ubezpieczeniowych znajdują się obecnie między innymi polisy na życie. Na wykupienie takiego ubezpieczenia decyduje się coraz więcej osób. Podejmując decyzję o wykupieniu polisy na życie, trzeba wiedzieć, że towarzystwa ubezpieczeniowe dbają nie tylko o interes swoich klientów, ale również własny. To właśnie z tego powodu stosowane są rozmaite zwyżki, a niektórym klientom nawet odmawia się sprzedaży polisy.

Sprzedaż polis

Wykonywany zawód a polisa na życieDo elementów, które towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę przy sprzedaży polis na życie zalicza się między innymi wykonywany zawód. Trzeba pamiętać, że istnieje wiele profesji, które wiążą się z wysokim ryzykiem wypadku, a nawet śmierci. W ich przypadku towarzystwa ubezpieczeniowe decydują się na stosowanie tak zwanej zwyżki. Jest to jeden ze sposobów na zrekompensowanie sobie ryzyka, które trzeba unieść, decydując się na ubezpieczenie osoby wykonującej dany zawód.

Do profesji o zwiększonym ryzyku zalicza się takie zawody, jak:

  • policjant;

  • ratownik medyczny;

  • ratownik górski;

  • pilot – zarówno cywilny, jak i wojskowy;

  • strażak.

Do tego dochodzą osoby pracujące na wysokościach oraz zatrudnione w przemyśle ciężkim. Im bardziej ryzykowny jest wykonywany przez daną osobę zawód, tym większą zwyżkę może zastosować ubezpieczyciel.

Wypłacanie odszkodowania

Chcąc wykupić polisę na życie, musimy wypełnić specjalną ankietę. To właśnie w niej znajdują się pytania dotyczące właśnie wykonywanego zawodu. Z całą pewnością nie należy zatajać prawdziwych informacji przed ubezpieczycielem. Wprawdzie sprawi to, że zwyżka nie zostanie zastosowana, ale w momencie wypadku i wyjścia prawdy na jaw i tak nie zostanie wypłacone odszkodowanie. Do tego taka osoba może zostać posądzona o próbę wyłudzenia odszkodowania, a tym towarzystwo ubezpieczeniowe może już zainteresować właściwą prokuraturę.

Wykonywany zawód zawsze ma wpływ na wysokość składki na ubezpieczenie na życie. W przypadku jednak zawodów o przeciętnym ryzyku wypadku zwyżki nie należy się obawiać. Tyczy się to jedynie tych osób, które wykonują prace związane ze zwiększonym ryzykiem urazu lub śmierci.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz