Wyjazdy językowe. Na co zwrócić uwagę?

Wyjazdy językowe. Na co zwrócić uwagę?

Planując wyjazd językowy zastanawiamy się, na co zwrócić swoją uwagę przy wyborze oferty danej firmy. Te dylematy są tym większe, że ilość szkół językowych jest olbrzymia, a do tego panuje tu duża rozbieżność cenowa.

Miejsce

Wybierając miejsce pobytu, trzeba mieć świadomość, że to od niego zależy w dużej mierze dobre samopoczucie, a tym samym nastawienie do nauki podczas wyjazdu. Wyjazdy często planowane są na okres wakacyjny, więc trzeba znaleźć także czas na odpoczynek. Pamiętajmy, że wiele zależy tutaj od naszego dziecka, a dokładnie jego charakteru. Jeśli nasze dziecko lubi gwar, to lepiej jest wybrać na miejsce wypoczynku większą metropolię. Kiedy woli spokój i ciszę, to powinniśmy szukać szkoły językowej z dala od głównych centrów turystycznych. Ważne, żeby dobrze wyczuć atmosferę miejsca czy szkoły i odpowiednio dobrać do indywidualnych oczekiwań dziecka. Należy też oczywiście sprawdzić wszelkie szczegóły dotyczące tego, w jakich warunkach nasze dziecko będzie przebywać.

Wyjazdy językowe. Na co zwrócić uwagę?

Grupa i rodzaj zajęć

Dokładnie zapytajmy organizatora, jak liczna będzie grupa wyjeżdżająca na obóz. Jest to bardzo ważne w kontekście jakości nauki i efektywności. Optymalna liczba osób to od ośmiu do dwunastu. W takim modelu konwersacja jest dużo bardziej dynamiczna. Warto też dobrać właściwie czas wyjazdu. Jeśli jedziemy z nastawieniem wyłącznie na naukę, a pobyt wypoczynkowy jest sprawą drugorzędną, lepiej rezerwować czas poza sezonem wakacyjnym. Wówczas jest spokojniej, a to sprzyja koncentracji na nauce. Należy też dowiedzieć się, jaka będzie grupa, w której przebywać będzie nasze dziecko. Czy jest to grupa mieszana, w skład której wchodzą dzieci z Polski jak też danego kraju, do którego jadą czy też złożona tylko z Polaków. W tym pierwszym przypadku nauka języka jest dużo bardziej efektywna. Dopytajmy też o rodzaj zajęć, jakie przygotowali organizatorzy. Równie ważne jest uczestnictwo w różnych imprezach kulturalnych czy wydarzeniach organizowanych przez szkołę językową. Wspólna wycieczka krajoznawcza, wyjście do kawiarni czy na basen, wspólne posiłki, dyskoteki to również ważny element życia szkoły językowej.

Więcej na https://kursy.atas.pl/

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz