Wybierz tanie ubezpieczenie

Kalkulator ubezpieczenia OC oraz porównywarka ubezpieczeń to dwa niezwykle efektywne narzędzia, które pozwolą ci wybrać najtańsze i najkorzystniejsze dla ciebie ubezpieczenie samochodowe.

Coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych oferuje zakup polisy bezpośrednio przez swoją stronę internetową. Ponadto, w wielu przypadkach, możesz poznać ich ofertę, korzystając z porównywarki ubezpieczeń.

Tu należy się na chwilę zatrzymać i wyjaśnić różnicę między kalkulatorem a porównywarką

Ten pierwszy przedstawia ofertę tylko jednej firmy ubezpieczeniowej. Porównywarka zaś to swoiste kilkanaście kalkulatorów w jednym, co pozwala nam wybrać bardzo szybko, najtańszą ofertę ubezpieczenia. Przy poszukiwaniu odpowiedniej porównywarki należy kierować się zasadą, że najlepsze są te najbardziej rozbudowane i profesjonalnie utworzone. Liczy się tutaj zarówno ilość współpracujących z porównywarką towarzystw i segregacja według wysokości cen lub zakresu ochrony. Pamiętajmy też, aby przed wpisaniem jakichkolwiek danych osobowych, sprawdzić, czy strona, na której znajduję się kalkulator, czy porównywarka jest odpowiednio szyfrowana, a tym samym czy nasze dane są bezpieczne.

Samodzielne przeprowadzenie internetowej kalkulacji cen OC nie jest skomplikowanym czy trudnym procesem

Oszczędzamy pieniądze, czas i energie. Nie musimy wychodzić z domu, dzwonić do agenta, ani szukać odpowiedniej placówki. Na początku wypełniamy formularz gdzie znajdą się pytania o rodzaj i markę pojazdu, rok produkcji, pojemność silnika, a także takie dotyczące nas osobiście. Chodzi o numer PESEL, datę uzyskania prawa jazdy, a nawet o stan cywilny lub ilość posiadanych dzieci. Pamiętać musimy, aby podać prawidłowe dane, gdyż podanie błędnych danych wpłynie na cenę polisy. Zadbajmy zatem o to, by mieć pod ręką dowód rejestracyjny, prawo jazdy i obecną polisę OC. Po wypełnieniu wszystkich pól system przedstawi nam propozycje różnych firm ubezpieczeniowych, które będą uszeregowane od najtańszej do najdroższej oferty. Jeśli decydujemy się na podpisanie umowy przez Internet, to wystarczy już tylko wybrać najkorzystniejszą dla nas ofertę.

Sprawdź cenę ubezpieczenia na https://kalkulator.mtu24.pl/motor/ikdirmtu24pl/vehicle

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz