Wybieramy pierścionek zaręczynowy

Wybieramy pierścionek zaręczynowyOd wieku symbolem miłości, która połączyła dwoje ludzi jest pierścionek zaręczynowy. Wybranie pierścionka zaręczynowego nie jest jednak proste, powinien być przecież wyjątkowy.

Pierścionek zaręczynowy z diamentem

Do tych, które panowie kupują najchętniej należą pierścionki z oczkiem wykonanym z diamentu. Pierścionki zaręczynowe w Gdańsku to między innymi te, które mają oczko z brylantu – oszlifowany diament nazywany jest już brylantem. Najczęściej stosowany jest okrągły rodzaj szlifu. Delikatny biały kolor plus wyjątkowa oprawa ze złota czy platynę sprawia, że pierścionek z brylantem wygląda na ręce niezwykle pięknie. Diamentowy pierścionek zaręczynowe symbolizuje trwałość związku.

Pierścionek zaręczynowy z perłą

Perły należą do wyjątkowych kamieni. Wokół nich narosło jednak mnóstwo przesądów, perły mają bowiem przynosić łzy. Tylko wyjątkowo odporni na przesądy mężczyźni decydują się więc na kupno ukochanej pierścionka, którego oczko zostało wykonane z pereł. Perły, o czym mało osób wie, mogą mieć nie tylko biały kolor. Mogą być również różowe, brązowe, kremowe i czarne.

Pierścionek z szafirem

Wierność i czystość symbolizuje szafir. Wśród pierścionków zaręczynowych są więc również i te z pięknym, bardzo trwałym i szlachetnym szafirem. Popularność pierścionków zaręczynowych ogromnie wzrosła kilka lat temu. To zasługa angielskiego księcia Williama, który taki właśnie pierścionek wręczył wybrance swojego serca Kate Middleton.

Nie tylko kamień się liczy

Wybierając pierścionek zaręczynowy panowie najwięcej uwagi poświęcają wybraniu kamienia. Zapominają, że nie może on być za mały ani za duży. O ile zbyt duży pierścionek w wielu wypadkach da się zmniejszyć, to już z powiększeniem obrączki za małego pierścionka może być problem. W wielu przypadkach jest to niemożliwe.

Do najczęściej kupowanych pierścionków zaręczynowych należą złote z oczkiem z brylantu. Nie jest to jednak jedyny kamień stosowny w jubilerstwie. Panowie mają do wyboru między innymi pierścionki z perłą czy szafirem.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz