Wybieramy pierścionek na zaręczyny

W polskiej tradycji przyjęło się, że mężczyzna, który prosi kobietę o rękę powinien obdarować ją pierścionkiem zaręczynowym. Obecnie w sklepach jubilerskich znaleźć można cały szereg rozmaitych pierścionków, które znacznie się między sobą różnią. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że przyszły pan młody nie bardzo wie, na który się zdecydować. Podpowiadamy, co warto uwzględnić, jeśli chcemy kupić idealny pierścionek dla wybranki serca.

Dopasowany do gustu narzeczonej

Wybierając pierścionek zaręczynowy, należy pamiętać, że będzie on gościł na ręce przyszłej panny młodej do końca życia. Dlatego powinien doskonale współgrać z jej gustem. W sklepach jubilerskich znajdziemy pierścionki zaręczynowe złote w stylu klasycznym, ale również te, które zachwycają awangardowym designem. Jeśli Twoja przyszła narzeczona stawia raczej na biżuterię po babci, a unika takiej, która podąża za nowoczesnym wzornictwem, lepiej nie szaleć z wyglądem pierścionka. Może bowiem okazać się, że niekoniecznie wpisze się on w jej gust.

Materiał a potrzeby przyszłej panny młodej

Miłośniczki tradycji z pewnością ucieszą się z pierścionka zaręczynowego ze złota np. marki Aclari. Jeśli jednak Twoja przyszła żona jest alergiczką i z tego powodu praktycznie nie nosi biżuterii, dobrym rozwiązaniem będzie pierścionek z tytanu. To materiał, który nie podrażnia skóry, nie uczula, a jednocześnie jest naprawdę trwały.

Rozmiar palca

Idealny pierścionek zaręczynowy to taki, który pasuje na palec przyszłej panny młodej. Dlatego przed zakupem warto dowiedzieć się, jaki rozmiar pierścionków nosi przyszła panna młoda. Jak to zrobić? Można spróbować podpytać ją samą bądź zapoznać się z biżuterią, którą skrywa w szkatułce. Dobrym rozwiązaniem jest udanie się do jubilera z pierścionkiem, który wybranka serca najczęściej zakłada na palec. Wówczas mamy pewność, że wybrany pierścionek będzie idealnie leżał na palcu. Nic tak nie popsuje magii zaręczyn jak pierścionek, który wchodzi tylko do połowy palca.

Zaręczyny to magiczne wydarzenie wymagające odpowiedniej oprawy. Oprócz romantycznej kolacji przy świecach i róż musi towarzyszyć im pierścionek zaręczynowy. Na szczęście dzisiaj wybór takiej biżuterii jest tak ogromny, że każdy znajdzie model idealnie dopasowany do przyszłej panny młodej.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz