Wiertnica jako alternatywa dla udaru

Wiertnica jako alternatywa dla udaru

Bez względu na to, czy mamy wywiercić otwór w betonie, asfalcie, w ścianach wykonanych z cegły, czy też w materiałach ceramicznych, musimy być świadomi tego, że jest to zadanie, które można wykonać na kilka sposobów. Najprostszym wydaje się użycie udaru, jest to jednak również sposób najmniej efektywny. Udar kojarzy się nam przede wszystkim z hałasem i pyłem, praca z nim nie należy więc do najprzyjemniejszych. Nie mniej istotne jest jednak  to, że często prowadzi do pękania konstrukcji, nad którymi pracujemy. Cel jest zrealizowany, koszty wydają się jednak przewyższać osiągnięte zyski. Dziś wiemy jednak, że udar to jedna z wielu opcji. Jeśli chcemy uniknąć strat, jakie niesie on za sobą, powinniśmy zastanowić się nad tym, czy nie zainwestować w wiertnice.

Najpopularniejsze rodzaje wiertnic

Podobnie, jak ma to miejsce w odniesieniu do wielu innych maszyn budowlanych, również w przypadku wiertnic możemy mówić zarówno o tych z napędem hydraulicznym, jak i o wiertnicach pneumatycznych i elektrycznych. Nie jest to jednak jedyny parametr, na który dobrze jest zwrócić uwagę w momencie dokonywania zakupu. Nie mniej istotne jest to, jaki rodzaj wiertła zastosujemy (obecnie za najlepsze uznawane są wiertła diamentowe), jaki rodzaj statywu wykorzystamy,  a także to, czy zdecydujemy się na skorzystanie z automatycznego posuwu. Ta ostatnia opcja nie jest jeszcze rozpowszechniona, ma jednak spore grono zwolenników, pozwala bowiem na dociśnięcie wiertła jednostajnie do powierzchni, w której właśnie wykonywane jest wiercenie. Pozwala ona na zwiększenie liczby wierconych otworów przyczyniając się jednocześnie do mniejszego ryzyka kontuzji samego operatora. Zobacz więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/wiertnice/

Specyficzne akcesoria do wiertnic

To, na jaki typ wiertnicy się zdecydujemy, ma wpływ także na dobór akcesoriów dodatkowych ułatwiających korzystanie z niej. Jeśli więc w centrum naszego zainteresowania znajduje się wiertnica hydraulicznego, konieczne staje się wejście w posiadanie agregatu hydraulicznego. Agregat wysokich częstotliwości przyda się też z pewnością właścicielom wiertnic elektrycznych.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz