Weselny gość

Weselny gość

Twoja najlepsza koleżanka za kilka miesięcy wychodzi za mąż. Ty i Twój mąż oczywiście jesteście na liście gości. Niestety, ostatnio Wam się nie przelewa. Mąż sugeruje, by odmówić koleżance, ale Ty nie możesz nie być obecna w tym wyjątkowym dla niej dniu.

Weselny gośćMąż przypomina Ci, że nie ma odpowiedniego garnituru, a Ty sukienki, że trzeba podarować koleżance prezent, a w tej chwili zwyczajnie nie macie pieniędzy na to, by włożyć do koperty kilka stów. Co możesz zrobić, by obniżyć wydatki?

Szukamy ubrania…

Sukienki nie musisz kupować. Może inna koleżanka ma odpowiednią kreację, którą mogłaby Ci pożyczyć? Jeśli nie, udaj się do sklepu z odzieżą używaną. Może nigdy nie robiłaś w takim mejscu zakupów i nie wiesz, że możesz tam znaleźć ubrania nawet z metką? Sprawdź ciuchownie w swoim mieście. Często spotkasz tam ciekawe kreacje, których nie spotkasz w zwykłym sklepie, a przede wszystkim zapłacisz naprawdę znacznie mniej.

…i robimy makijaż

Jeśli chodzi o makijaż i fryzurę niekoniecznie musisz odwiedzić kosmetyczkę czy fryzjerkę. Możesz wszystko zrobić sama. Jeśli nie masz talentu do malowania się, znajdź w internecie filmiki, na których doświadczone kosmetyczki krok po kroku pokazują swoją pracę. Potrenuj z nimi. Tydzień codziennych ćwiczeń sprawi, że poznasz wszystkie triki i w dniu ślubu sama wykonasz swój makijaż. Na forach poszukaj porad w sprawie kosmetyków. Na pewno inne internautki zaproponują Ci dobre i tanie kosmetyki do makijażu, takie jak podkład czy tusz do rzęs. Fryzurą również nie musisz się martwić. Może kiedyś kobiety czesały się w duże koki na wesela, ale teraz coraz częściej wybierają zwykłe rozwiązania, takie jak proste czy pokręcone włosy. To także zrobisz sama.
Najważniejszym elementem jest prezent. Nie musisz wkładać kilka stów do koperty. Prezenty wychodzą taniej. Koleżanka pewnie ucieszy się z nowej mokrofalówki czy wielofunkcyjnego blendera. W internecie kupisz taniej, dlatego postaw na e-sklepy i zrób zakupy agd w sieci. Twój portfel na pewno tego nie odczuje.
Jak widzisz, nie musisz wydawać fortuny, by być gościem na ślubie, który daje świetny prezent i znakomicie wygląda.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *