Weryfikacja kwalifikacji pracowników

Weryfikacja kwalifikacji pracowników

Rekrutacja ma na celu znalezienie najlepszego pracownika na dane miejsce pracy, co w praktyce oznacza zazwyczaj maksymalizowanie trzech cech pracownika: jego kompetencji, potencjału oraz motywacji. Znalezienie odpowiedniego pracownika będzie oznaczało, że firma będzie się znakomicie rozwijała oraz będzie działała w sposób prawidłowy.

Motywacja pracowników – rzecz istotna

Motywacja jest tutaj problemem złożonym, ponieważ portal HR jest w stanie znaleźć osobę chętną do pracy, co jest oczywiste w momencie założenia tam konta i przygotowania profilu. Tym niemniej, jest to jednak zadanie pracodawcy, by zadbać o motywacje swoich pracowników. W przypadku kompetencji i potencjału powstać tu już może znakomity tandem pomiędzy tym, jak działa matchmaker i jak postępuje mądry pracodawca.

Wyznaczanie standardów i ich weryfikacja

Potencjał i kwalifikacje pracownika to kwestie bardzo mocno ze sobą związane. Kiedy prowadzona jest rekrutacja przez portal HR, pracodawca powinien bardzo dokładnie zdefiniować, jakie kompetencje powinien posiadać pracownik chcący pracować na danym stanowisku. Zazwyczaj jest to zadanie dość proste, ponieważ wystarczy opis stanowiska pracy i zadań na nim, by wskazać, że potrzebny jest określony zakres wiedzy i umiejętności. Bardzo ważne jest to, że Talentuno jest w stanie taki zakres kompetencji sprawdzić. W serwisie znajdują się bowiem specjalistyczne narzędzia do testowania znajomości angielskiego czy umiejętności interpretacji jakiegoś rodzaju zapisu matematycznego. Jeśli jakiegoś specjalistycznego mechanizmu brakuje, pracodawca może go dostarczyć i stanie się on elementem serwisu.

Sam potencjał jest trudniejszy do określenia, ale też i w tym przypadku można posłużyć się określonymi wytycznymi. Można zakładać, że osoba, która posiada wiedzę związaną z wymaganiami, ale nie bezpośrednio spełniającą te wymagania, to osoba, która oprócz podstawowych elementów swojej pracy, zainteresowana jest także kwestiami pobocznymi, które w każdej chwili mogą stać się użyteczne oraz oznaczają chęć do zgłębiania tematyki.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz