Ubezpieczenie szyb samochodowych

Ubezpieczenie szyb samochodowych

Aby chronić w pełni nasze auto przed wszelkimi możliwymi ryzykami, warto nie ograniczać się tylko do wykupu podstawowych ubezpieczeń – obowiązkowego OC i autocasco, ale zafundować sobie pełen pakiet doubezpieczeń, które uzupełniają zakres, który oferowany jest nam w ramach podstawowych pakietów ubezpieczeń.


Jednym z takich dodatkowych ubezpieczeń jest ubezpieczenie szyb samochodowych.

Szyby to najwrażliwsza część naszych samochodów

Nie potrzebna jest kolizja, stłuczka czy wypadek, żeby szyby uległy uszkodzeniu. Wystarczy wyskakujący spod kół samochodu przed nami kamień czy też gałąź podczas intensywniejszego wiatru, czy burzy, by uszkodzić szybę w naszym samochodzie. Jednocześnie szyby to relatywnie droga część samochodu, przy nowych i droższych autach niektórych marek szyby to koszt co najmniej kilkuset złotych, a dochodzący do kilku tysięcy w przypadku na przykład szyby przedniej. Jest to też w odróżnieniu od innych uszkodzeń samochodu (na przykład wgniecionej blachy), z którym jazda jest niedopuszczalne i może skutkować mandatem. Jest też po prostu bardzo niebezpieczne, bo pęknięta szyba może wypaść, powodując dużo poważniejsze skutki. Ubezpieczenie szyb samochodowych świadczy usługi w zależności od rozległości uszkodzenia. Będzie to więc albo naprawa szyby, albo jej wymiana. Wybierając jednak konkretne ubezpieczenie, porównując oferty towarzystw ubezpieczeniowych w tym zakresie, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Niektóre towarzystwa mają limity, na które można ubezpieczyć szyby

Wówczas może się okazać, że w przypadku naszego samochodu nie warto jest, ubezpieczać szyby, bo podstawowy zakres nie wystarczy na jej wymianę. Drugą sprawą jest zadanie oferentowi pytania dotyczącego szyb, które będą użyte w styuacji, gdy nastąpi konieczna całkowita wymiana. Większość ofert ubezpieczycieli proponuje tu szybę zamiennik, a nie część oryginalną. W takim wypadku też warto zanalizować wiek naszego samochodu i to, jakie mamy wobec niego plany. Może się bowiem okazać, że przy próbie sprzedaży samochodu nieoryginalna szyba będzie stanowiła przeszkodę w odnalezieniu chętnego na zakup klienta.

Więcej na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ubezpieczenie-szyb/

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz