Ubezpieczenie OC – jak znaleźć najlepsze?

Ubezpieczenie OC – jak znaleźć najlepsze?

OC to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Jest to obowiązkowe ubezpieczenie dla wszystkich kierowców, którzy kupują własny pojazd. W razie jakiegoś wypadku, właśnie dzięki ubezpieczeniu pokrywane są straty wyrządzone przez osobę ubezpieczoną. Ponieważ jednak jest to polisa obowiązkowa, oferowana jest ona przez wiele firm ubezpieczeniowych. Jak wśród tak licznych ofert znaleźć tą najlepszą?

Polisa OC – na co zwracać uwagę?

Ubezpieczenie OC to specjalny rodzaj ubezpieczenia majątkowego, które chroni w sytuacji, gdy osoba ubezpieczona będzie zmuszona pokryć koszty naprawy szkody jaką wyrządziła. Oczywiście OC jest ubezpieczeniem, które dotyczy nie tylko kierowców, chociaż każdy z właścicieli pojazdu musi podobną polisę posiadać. Dotyczy ono jednak także na przykład komorników sądowych, notariuszy czy agentów ubezpieczeniowych. Typ OC musi być zawsze dostosowany do konkretnego przypadku. Jeśli jednak zależy nam właśnie na OC komunikacyjnym, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na następujące rzeczy:

Ubezpieczenie OC - jak znaleźć najlepsze?

Możliwe rozszerzenia – czasami razem z OC możemy tanio kupić na przykład AC czy podstawowe Assistance. W wielu sytuacjach warto, ponieważ to dodatkowe zabezpieczenie, a w dodatku dostępne w dobrej cenie. Proponowane zniżki – za bezszkodową jazdę przyznawane są kierowcom rabaty na OC, które mogą mieć różną wielkość.

Polisa OC – gdzie najlepiej szukać?

Zakres ubezpieczenia jest w przypadku OC regulowany ustawą. Oznacza to, że każda firma zaoferuje nam to samo, jednak w odmiennej cenie, albo z innymi dodatkami. Najłatwiej znaleźć coś solidnego poszukując w przestrzeni internetowej. Można sprawdzić w istniejących porównywarkach co jest uznawane za najlepsze i dlaczego, jak też przeczytać opinie internautów, które sporo nam o danym ubezpieczycielu powiedzą.

Większość osób zwraca uwagę jedynie na cenę, co nie jest rozsądne. Należy brać pod uwagę liczne aspekty, jak choćby wygoda kontaktu z ubezpieczycielem. Skupiając się na tym wszystkim możemy odnaleźć i zdecydować się na najlepsze OC.

Sprawdź też: https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-ciebie/ubezpieczenie-oc

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz