Ubezpieczenie na życie: polisa inwestycyjna czy ochronna?

Wydaje nam się, że ubezpieczenia na życie daje jedynie ochronę naszej rodzinie po naszej śmierci. Tymczasem jednak towarzystwa ubezpieczeniowe oferują polisy na życie, które mogą nie tylko chronić. Dzięki tym polisom można oszczędzać i inwestować pieniądze gromadząc kapitał na przyszłość. Jaką więc polisę warto wybrać?

Nie wszystkie osoby, które podjęły decyzję o wykupieniu polisy na życie wybierają tylko i wyłączenie polisy, które chronią ich zdrowie i życie. Z pewnością każda z tych osób wskaże w swoim życiu okresy, kiedy oszczędzanie jest o wiele ważniejsze. Umożliwiają to oferowane obecnie polisy na życie.

Polisa na dożycie

Ubezpieczenie na życie: polisa inwestycyjna czy ochronna?Dzięki polisie na życie można oszczędzać wybierają jeden z kilku sposobów. Jedną z takich możliwości daje polisa na życie i dożycie. Wybierając ten produkt, świadczenie otrzymają bliscy osoby ubezpieczonej po jej śmierci. Zgromadzone na polisie środki otrzyma także sama osoba ubezpieczona pod warunkiem jednak, że dożyje wieku określonego w zawartej z ubezpieczycielem umowie. Wybierając taką polisę trzeba jednak pamiętać, że zapewnia ona minimalną ochronę życia i zdrowia.

Oferowane przez zakłady ubezpieczeń produkty mają bardzo zróżnicowane cechy i funkcje. Jednak o tym, jaka część składki zostanie przeznaczona na ochronę życia i zdrowia, a jaka zostanie przekazana na gromadzenie kapitału, decyduje osoba, która wykupuje ubezpieczenie. Trzeba jednak mieć na uwadze iż wcześniejsze wykupienie polisy daje pewność osiągnięcia większych zysków.

Ochrona zdrowia

Bez wątpienia decyzja o tym, jaką część środków przeznaczyć na ochronę życia i zdrowia jest bardzo ważna. Dlatego nie możemy jej podejmować bez namysłu. Koniecznie trzeba się nad tym zastanowić, uwzględniając przy tym wszystkie argumenty za, ale też te przeciw. Wsparcie ze strony doradcy ubezpieczeniowe może nam w tym pomóc. Weźmie on pod uwagę nasze oczekiwania i potrzeby. Nie możemy zapomnieć, że polisę na życie wybiera się na długie lata, dlatego należy swój wybór bardzo starannie przemyśleć. Dzięki temu uda nam się wybrać najlepsze rozwiązanie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz