Ubezpieczenie na życie indywidualne

Ubezpieczenie na życie indywidualne

Polisa na życie to najlepszy sposób zapewnienia sobie ochrony na wypadek urazu, wypadku lub śmierci. W zależności od tego, co się nam przydarzy wypłacone zostanie nam mniejsze lub większe odszkodowanie. Warto wiedzieć, że działające obecnie towarzystwa ubezpieczeniowe oferują swoim klientom dwa podstawowe rodzaje ubezpieczeń: grupowe oraz indywidualne. Tym razem spróbujemy przybliżyć te drugie.

Ubezpieczenia na życie indywidualne to opcja, z której skorzystać może każdy z nas. Ograniczenia w dostępie do tego typu ubezpieczenia na życie mogą wynikać jedynie ze stanu naszego zdrowia, zasobności portfela, rodzaju uprawianego sportu czy wykonywanego zawodu. Nie ma tu natomiast znaczenia czy jesteśmy zatrudnieni, a jeśli tak – to gdzie (tak jak ma to miejsce w ubezpieczeniach grupowych). Bez wątpienia jest to jedna z największych zalet ubezpieczeń tego rodzaju.

Polisy grupowe

Ubezpieczenie na życie indywidualneUbezpieczenia indywidualne wiążą się z nieco wyższą składką niż ta, która opłacana jest w przypadku polis grupowych. Przekłada się to jednak na wysokość świadczenia, które uzyskamy w przypadku zdarzenia objętego ochroną ubezpieczeniową. Koniec końców może się więc okazać, że o wiele bardziej opłaca się wykupić więc polisę indywidualną aniżeli grupową.

W przypadku polisy indywidualnej możliwe jest jednak dostosowanie do posiadanych potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych. W wypadku polisy grupowej takiej możliwości nie ma. Polisy grupowe mają określoną formę i nie są zmieniane na życzenie pracownika. Pod tym względem polisy indywidualne istotnie przewyższają polisy grupowe.

Opłacanie składek

Polisy indywidualne nie przestaną obowiązywać tylko dlatego, że zwolniliśmy się z pracy lub zostaliśmy zwolnieni. Dopóki opłacamy składki możemy być pewni, że w razie wypadku dostaniemy odszkodowanie. Polisy grupowe działają na nieco innej zasadzie. W ich przypadku po odejściu z zakładu pracy polisa szybko przestaje obowiązywać. Bez wątpienia nie jest to zbyt korzystne rozwiązanie.

Indywidualna polisa na życie to najlepsze rozwiązanie, jeśli chcemy zapewnić sobie ochronę dopasowaną idealnie do naszych potrzeb.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz