Ubezpieczenie na życie a rak

Ubezpieczenie na życie a rak

Choroby nowotworowe należą do tych chorób, które w bardzo szybkim czasie mogą doprowadzić do naszej śmierci. Nie ulega więc wątpliwości, że są to bardzo poważne choroby, które wymagają właściwego leczenia. Wśród nas z pewnością znajdą się osoby, które zadają sobie pytanie, czy choroba nowotworowa jest przeszkodą, która uniemożliwia wykupienie ubezpieczenia na życie. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednak prosta.

Nowa oferta towarzystw ubezpieczeniowych

Ubezpieczenie na życie a rakOstatnio wiele słyszymy o możliwościach wykupienia polisy na wypadek zachorowania na chorobę nowotworową. Taka polisa ma zagwarantować wypłatę odszkodowania, które pokryje koszty leczenia dla osób, u których zostanie wykryta choroba nowotworowa. Polisa dotyczy więc wyłączenie osób, które w chwili wykupowania ubezpieczenia na życie były zupełnie zdrowe. W tym momencie z pewnością wiele osób zada kolejne pytanie, tym razem dotyczące tych osób, u których raka wykryto wcześniej.

Osoby chorujące na nowotwór

Takie osoby napotkają wiele trudności, jeżeli zechcą wykupić ubezpieczenie na życie. Niezależnie, jaki rodzaj choroby nowotworowej został rozpoznany, ubezpieczyciele zawsze traktują je jako choroby kończące się śmiercią. Ubezpieczenie wiąże się więc z bardzo wysokim ryzykiem; żadne towarzystwo ubezpieczeniowe nie zechce go ponieść. To dlatego osoby z czynną chorobą nowotworową mają problem z wykupieniem ubezpieczenia na życie.

Osoby po przebyty nowotworze

Z pewnością im będzie łatwiej wykupić polisę na życie. Muszą jednak przedstawić bardzo dobre wyniki badań; muszą to być wyniki aktualne. Nim jednak towarzystwo ubezpieczeniowe podpisze umowę z takimi osobami będą chciały zapoznać się z ich historią choroby. Szczególnie ubezpieczycieli interesuje:

    • typ nowotworu, na których osoby te chorowały;

    • czas, który minął od zakończenia leczenia;

    • to, czy osoby te muszą nadal przyjmować leki.

Jeżeli od ustania choroby upłynęło więcej czasu, tym lepiej. Ale mimo to osoby po przebytej chorobie muszą liczyć się ze zwyżką składki. W wielu przypadkach jest ona bardzo wysoka.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz