Ubezpieczenie komunikacyjne – w pakiecie taniej?

Ubezpieczenie komunikacyjne – w pakiecie taniej?

Podstawowe ubezpieczenie komunikacyjne jest obowiązkowe i każdy kierowca musi je posiadać, jeśli tylko chce wyjeżdżać na drogi. Przyzwyczailiśmy się już do tego i płacimy za OC każdą cenę. W praktyce jednak takie ubezpieczenie nam samym niewiele daje, bo nie ubezpieczamy naszych strat. Jeśli chcemy być w pełni ubezpieczeni, musimy mieć jeszcze ubezpieczenie AC. Najlepiej je kupić w pakiecie z OC.

Zakres ubezpieczenia OC

Ubezpieczenie OC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, to tak naprawdę ubezpieczenie majątku i osób, które mogą ucierpieć z naszej winy. Ubezpieczeni jesteśmy teoretycznie my, ponieważ zabezpieczone są straty wynikające z naszej odpowiedzialności cywilnej. Innymi słowy, jeśli ktoś będzie się czegoś od nas domagał w związku z naszym jeżdżeniem po drogach, ubezpieczenie OC pokryje koszty tych roszczeń. Jeśli jednak w karambolu rozbijemy nasz samochód i nie będzie innego kierowcy, na którego dałoby się zrzucić winę za ten karambol, nie dostaniemy z ubezpieczalni ani grosza.

Zakres ubezpieczenia AC

Ubezpieczenie AC to produkt, którego zadaniem jest zabezpieczenie nas przed skutkami powyższej sytuacji. Większość uszkodzeń samochodu spowodowana jest naszymi błędami czy sytuacjami losowymi, za które nie możemy winić osób trzecich, na przykład wbiegniecie pod koła bezpańskiego zwierzęcia. Posiadacze ubezpieczenia AC mogą w takiej sytuacji liczyć na likwidację szkody, a często nawet na dodatkowe usługi, na przykład możliwość korzystania z samochodu zastępczego.

Ubezpieczenie OC jest zawsze takie same, ponieważ musimy mieć zabezpieczoną naszą odpowiedzialność cywilną. Ubezpieczenia AC mogą mieć bardzo różne pakiety z różnym zakresem ubezpieczenia i ceną oraz usługami dodatkowymi. Ubezpieczenie AC może być bardzo drogie. Dlatego zazwyczaj warto jest poszukać pakietu ubezpieczeń oc+ac. Kupując produkty „2w1” zawsze jest taniej i nie inaczej jest w przypadku ubezpieczeń, chociaż niestety nie da się ukryć, że porównywanie różnych ubezpieczeń w takich pakietach nie jest łatwe.

Więcej na https://kalkulator.mtu24.pl/motor/ikdirmtu24pl/vehicle

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz