Ubezpieczenie bagażu- czy się opłaca?

Ubezpieczenie bagażu- czy się opłaca? Każdy z nas wyjeżdżając w dłuższą podróż zabiera ze sobą bagaż, który podczas przemieszczania się jest wielokroć narażony na zniszczenie czy nawet zwykłe otwarcie. Dlatego zanim udamy się na wymarzone wakacje warto przemyśleć ubezpieczenie bagażu.

Najczęściej towarzystwa ubezpieczeniowe oferują nam zawarcie ubezpieczenia bagażu w swoistym pakiecie, który obejmuje także koszty ewentualnego leczenia oraz następstwa od nieszczęśliwych wypadków. W przypadku zawarcia takiej polisy nasza ochrona obejmuje rabunek, kradzież, a także utracenie bagażu wskutek wypadku, lawiny, katastrofy komunikacyjnej, pożaru, powodzi czy nawet huraganu. Im dalej jedziemy w podróż tym wyższa będzie składka ubezpieczenia. Ewentualne odszkodowanie otrzymamy dopiero po powrocie z wojaży i o czym należy bezwzględnie pamiętać, po okazaniu zaświadczenia otrzymanego na policji lub w hotelu, że kradzież miała faktycznie miejsce. Odszkodowanie nie zostanie nam przyznane w trzech wypadkach. Jeśli zwyczajnie zgubiliśmy nasz bagaż lub byliśmy pod wpływem alkoholu, narkotyków. Pieniądze nie zostaną nam wypłacone też jeśli kradzież nastąpiła na terytorium na którym trwa aktualnie konflikt wojenny.

Więcej na ten temat na stronie http://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ubezpieczenie-bagazu/

Bagaż możemy ubezpieczyć indywidualnie lub grupowo. W drugim przypadku dzieje się to zwykle za pośrednictwem organizatora czyli biura podróży czy innego podmiotu organizującego wyjazd. Istotny jest czas ubezpieczenia. Możemy je zawrzeć na jeden konkretny wyjazd na przykład wakacyjny lub na cały rok. Jeśli zdecydujemy się na ubezpieczenie powinniśmy wiedzieć co uznawane jest za bagaż. Pojęcie to obejmuje wszelkie rzeczy ubezpieczonego przewożone poza miejsce stałego zamieszkania. Do bagażu zalicza się też rzeczy wypożyczone pod warunkiem, że potrafimy udokumentować fakt wypożyczenia. Jeśli planujemy ubezpieczyć rzeczy wartościowe znajdujące się w bagażu powinniśmy zwrócić uwagę czy zawarta umowa ubezpiecza od wartości rzeczywistej czy odtworzeniowej. W tym pierwszym wypadku odszkodowanie będzie pomniejszone o tak zwany stopień amortyzacji.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz