Ubezpieczenie auta

Ubezpieczenie auta

Ubezpieczenie auta często kojarzy się ludziom z wielką biurokracją i stratą czasu związaną z koniecznością odwiedzenia przynajmniej kilku placówek. Na szczęście obecnie żadna szanująca się firma nie pozwoli potencjalnym klientom na stratę czasu. Firmy ubezpieczeniowe, takie jak Allianz, przygotowują szeroką ofertę usług, aby każdy klient mógł znaleźć najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Można się z nimi zapoznać w Internecie i również przez Internet umówić spotkanie z agentem lub nawet zawrzeć umowę. W ten sposób można kupić również ubezpieczenie komunikacyjne, w skład którego wchodzi ubezpieczenie ac i oc.

Podstawowa oferta

To podstawowa oferta, którą najłatwiej porównać. Jednak do tych dwóch ubezpieczeń dochodzą dodatkowe, które z punktu widzenia klienta bywają bardzo istotne. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Dlatego trudno jest czasem porównać oferty dwóch towarzystw, z których każde dokłada do podstawowego pakietu OC i AC na przykład NNW kierowcy i pasażera, zieloną kartę a przede wszystkim usługi assistance, które mogą różnić się zakresem i jakością. Trudu w wyborze nie sprawia jedynie polisa oc, która jest standardowym i wymaganym prawnie ubezpieczeniem kierowcy. Sama polisa jest dokumentem, którym ubezpieczyciel potwierdza zawarcie umowy ubezpieczenia. Jej brak nie oznacza automatycznego braku lub nieważności umowy ubezpieczenia. Oznacza tylko, że ciężar udowodnienia istnienia ważnej umowy między stronami, spoczywa na osobie, która dochodzi świadczenia. Jest to o tyle uciążliwe, że osoba, która nie zna przepisów i nie jest za bardzo wgłębiona w temat ubezpieczeń będzie miała problem z załatwieniem swojej sprawy.

Pomoc specjalistów

Na szczęście firmy oferują pomoc swoich specjalistów, którzy w każdej chwili mogą pomóc w takiej sytuacji. Dzięki np. ubezpieczeniu ochrona prawna posiadaczy pojazdów mechanicznych możemy liczyć na refundację kosztów sporów prawnych związanych z ruchem drogowym. Jeśli chodzi o zawarcie umowy ubezpieczeniowej, najbardziej interesuje nas cena polisy. I trudno z tym polemizować. Chcemy jak najmniej zapłacić zyskując jak największe korzyści. Dlatego firmy ubezpieczeniowe proponują swoim klientom kalkulator ac, który w łatwy sposób jest w stanie obliczyć sumę, jaką wydamy na ubezpieczenie. Mechanizm kalkulatora analizuje wpisane dane dotyczące pojazdu, historii wcześniejszych ubezpieczeń oraz kierowcy. Na podstawie tych informacji wylicza indywidualną wysokość składki i już możemy być spokojni, bo nie zaskoczą nas żadne dodatkowe, ukryte opłaty. Natomiast, jeżeli mamy wątpliwości możemy zasięgnąć porady specjalisty – agenta ubezpieczeniowego. Warto to zrobić, ponieważ kalkulator porównuje jedynie ceny nie dając nam żadnych podpowiedzi odnośnie jakości usług likwidacji szkód. Nie informuje też o dodatkowych usługach, które mogą być dołączane gratis do polisy ac.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz