Ubezpieczenia w sektorze rolnym

Ubezpieczenia w sektorze rolnym

Ubezpieczenia w sektorze rolnymRolnictwo to ważna gałąź gospodarki, a praca na roli, jeśli tylko jest zorganizowana w odpowiedni sposób, może przynosić naprawdę spore dochody. Niestety, jest to również sektor, w którym czynnik ludzki często wcale nie ma decydującego znaczenia. Rolnicy, tak samo dziś, jak przed wiekami, są uzależnieni od kaprysów pogody, a wykonywana przez nich praca nadal stanowi duże zagrożenie tak dla ich zdrowia, jak i życia.

Ubezpieczenia obowiązkowe

Problemy związane z rolniczymi ubezpieczeniami, nie są nam znane dopiero od dziś. Nic zatem dziwnego, że osoby zatrudnione w sektorze rolnym, muszą wykupić polisę, a pewna grupa ubezpieczeń ma charakter obowiązkowy. Tak jest przede wszystkim w przypadku rolniczego OC oraz ubezpieczenia dotyczącego budynków rolniczych. Każdy rolnik musi pamiętać o obowiązku wykupienia polisy, choć każdy ma też prawo znalezienia takiej, która będzie mu odpowiadać w największym stopniu. Co ważne, rosnąca świadomość tego, jak korzystna może być współpraca z ubezpieczycielami sprawia, że coraz rzadziej można usłyszeć glosy niezadowolenia pochodzące od osób płacących miesięczną lub roczną składkę w tym celu.

Gdy chce się więcej

Czy obowiązkowe ubezpieczenia mogą być uznane za wystarczające? Rośnie systematycznie grupa osób mających co do tego spore wątpliwości. Osoby te zwracają uwagę na to, że często w pracy na roli można napotkać znacznie więcej zagrożeń. Dobrowolne ubezpieczenie rolnicze takie jak GoAgro Gothaer, jest dziś więc rozwiązaniem coraz popularniejszym, a kolejne firmy prześcigają się w wychodzeniu naprzeciw potencjalnym zainteresowanym.

Dziś można bez trudu ubezpieczyć nie tylko samochód, który należy do rolnika, ale również sprzęt wykorzystywany na polu, a nawet same uprawy. Popularne są także te polisy, które obejmują zwierzęta hodowlane. Swoich zwolenników mają także propozycje mniej konwencjonalne takie, jak choćby ochrona prawna rolnika – polisa pozwalająca na szybki dostęp do wyspecjalizowanych usług prawniczych, także za pośrednictwem połączenia telefonicznego oraz Internetu. Dobrowolne ubezpieczenia dla rolników mają więc coraz więcej form.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz