Ubezpieczenia samochodowe: oferta firm ubezpieczeniowych

Ubezpieczenia samochodowe: oferta firm ubezpieczeniowych

Ubezpieczenia samochodowe oferują praktycznie wszyscy ubezpieczyciele. Ich oferta w tym zakresie jest naprawdę bardzo szeroka. Spróbujemy krótko przybliżyć najpopularniejsze ubezpieczenia samochodowe. Pokażemy dlaczego warto się na nie zdecydować.

Ubezpieczenie OC

To jedyne wśród ubezpieczeń komunikacyjnych, które jest obowiązkowe dla wszystkich kierowców. Każdy, kto decyduje się na zakup samochodu musi liczyć się z kupnem ubezpieczenia OC. Za brak ważnego ubezpieczenia OC nakładane są wysokie kary finansowe. Trzeba pamiętać, że polisę tą trzeba kupić nawet wtedy, kiedy auto nie jest użytkowane. Do kiedy jesteśmy zobowiązani kupić ubezpieczenie OC? Najpóźniej w dniu, w którym rejestrujemy samochód. Ubezpieczenie OC zapewnia ochronę przed skutkami wypadków i stłuczek spowodowanych przez właściciela samochodu.

Ubezpieczenie AC

To najpopularniejsze ubezpieczenie samochodowe, które nie jest obowiązkowe. AC to ochrona przed kradzieżą i uszkodzeniem samochodu. Na wypłatę odszkodowania możemy liczyć na przykład wówczas, gdy samochód zostanie uszkodzony przez grad bądź zderzymy się z dzikim zwierzęciem.

Ubezpieczenia samochodowe: oferta firm ubezpieczeniowych

Ubezpieczenie NNW

To ubezpieczenie chroniące przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Jest to polisa, która chroni nie tylko kierowcę, ale również jadących z nim pasażerów. Należy jednak pamiętać, aby dokładnie sprawdzić ilu pasażerów dopuszcza dowód rejestracyjny. Kiedy bowiem pasażerów będzie więcej i dojdzie do zdarzenia, ubezpieczyciel nie wypłaci świadczenia.

Ubezpieczenie Assistance

To kolejna propozycja dla wszystkich posiadaczy samochodów. Poleca się je zwłaszcza tym, którzy często wyjeżdżają. Kiedy bowiem w podróży auto się zepsuje, nie musimy się martwić. Wystarczy wykonać telefon do ubezpieczyciela, aby szybko pojawiła się przy nas laweta, które odholuje samochód. Decydując się na szerszą ochronę, możemy zapewnić sobie dostęp do zastępczego samochodu, a także noclegu w hotelu. Jeśli chodzi o Assistance, zawsze warto precyzyjnie dopasować polisę do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz