Ubezpieczenia na życie w wersji grupowej

Ubezpieczenia na życie w wersji grupowej

Jeżeli w danej firmie pracuje dużo ludzi i ludzie Ci chcą się sensownie i tanio ubezpieczyć, to można się zdecydować na ubezpieczenie w wersji grupowej. Mianem grupowej wersji wcale nie nazywamy jakiegoś całościowego ubezpieczenia dla wielu osób, tylko ubezpieczenia indywidualne, jednakże zawierane przez dużą część danej społeczności.

Wygląda to mniej więcej tak, że w danym momencie do firmy przyjeżdża agent ubezpieczeniowy, który oferuje jaj pracownikom zawarcie polisy takiej jak  ubezpieczenie życia czy też OC w życiu prywatnym. Jeżeli część z pracowników zdecyduje się na skorzystanie z takiej oferty nawyzywamy to ubezpieczeniem grupowym.

Różnice w ubezpieczeniach

Jedyna różnica między takim ubezpieczeniem, a ubezpieczeniem indywidualnym jest taka, że po prostu płacimy mniejsze składki. Bez względu na to kto płaci, czy jest to pracodawca czy też osoby prywatne płacą same sobie, opłaty za polisę są niższe dlatego, że jednocześnie wzięło ją więcej osób. Klienci biznesowi zawsze byli dla firm doskonałym źródłem dochodu, tak więc ubezpieczycielom tak czy inaczej opłaca się zaoferowanie im lepszych warunków finansowych. W taki sam sposób można wziąć też produkty inwestycyjne i wtedy w grupie pojedynczy klient płaci po prostu znacznie mniej niż zapłaciłby wtedy, kiedy wziąłby takie rozwiązanie samodzielnie.

Niebezpieczne zawody

Na szczególną uwagę takie ubezpieczenie zasługuje w firmach, w których wykonywana jest dość niebezpieczna praca, kopalnie, huty, służby mundurowe – oni wszyscy muszą się nad czymś takim zastanowić. Wersja grupowa ubezpieczenia to oszczędności, a jednocześnie tak samo dobre warunki i możliwość wypłaty tak samo wysokiego odszkodowania. Ubezpieczycielowi się to opłaca, bo na 20 osób ubezpieczonych w danej firmie odsetek tych, które faktycznie ulegną wypadkowi będzie niewielki, natomiast dla klienta będzie to ważne, bo nigdy nie wiadomo, kiedy padnie na niego. W firmie można sobie wykupić także inne, również owocne produkty, jak na przykład prywatne ubezpieczenie medyczne czy coś innego i tak samo cena będzie znacznie niższa.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz