Ubezpieczenia na życie: indywidualnie czy grupowo?

Ubezpieczenia na życie: indywidualnie czy grupowo?

Polisy na życie cieszą się coraz większą popularnością. Na ich wykupienie decydują się osoby w bardzo różnym wieku. Obecnie towarzystwa ubezpieczeniowe dają nam do wyboru dwa podstawowe rodzaje polis na życie: indywidualne oraz grupowe? Która opcja jest lepsza? Kiedy można się zdecydować na opcję indywidualną, a kiedy lepszym rozwiązaniem okazuje się być opcja grupowa?

W przypadku polisy indywidualnej możliwe jest dopasowanie jej do indywidualnych potrzeb. Oznacza to, że polisa może doskonale odpowiadać na nasze potrzeby. Takiej możliwości nie ma w przypadku polis grupowych. W tym wypadku dostajemy propozycję ubezpieczenia, które jest już dopracowane w najmniejszych szczegółach. Takie polisy przeznaczone są dla pracowników danego zakładu pracy. Nie mogą więc skorzystać z nich osoby, które w danym zakładzie pracy nie pracują.

Zakład pracy

Ubezpieczenia na życie: indywidualnie czy grupowo?Polisa na życie grupowa, a więc kierowana do pracowników konkretnego zakładu pracy działa jedynie w okresie zatrudnienia. Kiedy odchodzimy z pracy, zostajemy zwolnieni lub odchodzimy na emeryturę polisa przestaje działać. Co więcej, nie otrzymujemy wówczas zwrotu kosztów, które ponieśliśmy w związku z opłacaniem składek. Jeżeli więc chcemy mieć pewność, że nagle nie zostaniemy bez polisy powinniśmy zdecydować się na opcję indywidualną.

W przypadku polisy grupowej nie ma wprawdzie tak wielkich obwarowań, jeśli chodzi o możliwość ubezpieczenia, ale trzeba pamiętać, że wysokość świadczenia, które możemy uzyskać nie powali nas na kolana. Wszyscy ci, którym zależy więc na uzyskaniu wysokiego odszkodowania w przypadku wypadku, urazu czy śmierci muszą postawić na polisę indywidualną.

Polisa na życie

Polisa na życie to doskonałe zabezpieczenie nie tylko siebie, ale również naszych bliskich. Bez wątpienia wykupienie polisy na życie to dobre rozwiązanie. Warto jednak wiedzieć, że rodzaje polis są bardzo różne. Dobra polisa na życie to polisa dostosowana do naszych potrzeb i oczekiwań. Nigdy nie powinno się więc wybierać jej pochopnie. Zawsze musi to być przemyślana decyzja poprzedzona analizą własnych potrzeb i możliwości finansowych.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz