Ubezpieczenia komunikacyjne: co dzisiaj proponują ubezpieczyciele?

Ubezpieczenia komunikacyjne: co dzisiaj proponują ubezpieczyciele?Na terenie naszego kraju działa obecnie wiele towarzystw ubezpieczeniowych, które oferują swoim klientom rozmaite polisy. Wśród tych cieszących się ogromnym zainteresowaniem wymienić należy ubezpieczenia komunikacyjne. Zalicza się je do jednych z najczęściej kupowanych ubezpieczeń. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

Ubezpieczenia komunikacyjne dzieli się na dwa rodzaje podstawowych ubezpieczeń:

-OC;

-AC.

Ubezpieczenie OC jest polisą w naszym kraju obowiązkową. Oznacza to, że muszą wykupić ją wszyscy, którzy chcą jeździć samochodem. Za brak ważnej polisy OC grozi naprawdę wysoki mandat oraz zatrzymanie prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego samochodu.

Ubezpieczenie AC

W przypadku kontroli nie będzie możliwa również dalsza jazda – auto najprawdopodobniej zostanie więc odholowane. Polisę OC wykupuje się raz w roku wtedy, kiedy stara polisa traci ważność. Obowiązkiem każdego kierowcy jest dopilnowanie, aby polisa została wykupiona na czas. Ubezpieczenie AC to polisa całkowicie dobrowolna. Oznacza to, że możemy, ale nie musimy takiego ubezpieczenia kupować. W przypadku polisy AC zyskuje się ochronę w przypadku kradzieży samochodu lub jego części, ale również wtedy, kiedy auto zostanie uszkodzone na przykład na skutek działania niekorzystnych czynników atmosferycznych. Obecnie towarzystwa ubezpieczeniowe bardzo szeroko uwzględniają potrzeby i oczekiwania swoich klientów. Dlatego oferują również tak zwane mini autocasco.

Polisa komunikacyjna

Polisa zapewnia ochronę w bardzo wąskim, dostosowanym do potrzeb klienta zakresie. Jednocześnie składka w jej wypadku naprawdę nie jest wysoka, co sprawia, że na taką polisę może sobie pozwolić zdecydowanie więcej klientów. W ofercie towarzystw ubezpieczeniowych znajdują się dzisiaj także inne rodzaje polis komunikacyjnych. Na uwagę bez wątpienia zasługuje assistance komunikacyjne, którego wykupienie poleca się przede wszystkim osobom podróżującym dużo oraz często. Do tego dochodzą takie rodzaje ubezpieczeń, jak na przykład ubezpieczenie szyb samochodowych. Gwarantują one jeszcze szerszą ochronę, zapewniając bezpieczeństwo i komfort.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz