Ubezpieczenia AC – co i jak

Ubezpieczenia AC - co i jakUbezpieczenie OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem każdego pojazdu poruszającego się po drogach w praktycznie każdym kraju na świecie.

Firmy oferujące ubezpieczenia proponują coraz to lepsze oferty ubezpieczenia OC, ale także ubezpieczenia AC.

Pytanie brzmi czym się te dwa skróty różnią i co to jest ubezpieczenie AC?

Pierwszy typ ubezpieczenia to OC. jest to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Jest ono konieczne, jeżeli spowodujemy wypadek z naszej winy. Ubezpieczyciel wtedy pokrywa koszty naprawy osoby, której pojazdowi wyrządziliśmy szkody. Drugi typ ubezpieczenia samochodu to wspomniane wcześniej AC. Skrót ten kryje za sobą słowo Autocasco. Jest to ubezpieczenie samochodu, dzięki któremu w razie wypadku ubezpieczyciel zobowiązany jest pokryć pełny koszt naprawy samochodu bez względu kto będzie sprawcą wypadku.

Wypadki chodzą po ludziach…

Kolejnym przykładem jest zostawienie samochodu na parkingu. Wychodzimy do sklepu na zakupy. Wracamy, a nasz samochód ma przerysowany bok, a lusterko leży dwa metry dalej. Niestety na tym parkingu nie było kamer, lub nie obejmowały zajętego przez nas miejsca parkingowego. Posiadając ubezpieczenie AC firma u której ubezpieczyliśmy nasz samochód zobowiązana jest do jego pełnej naprawy. Ostatnim przykładem będzie sytuacja: Wracamy po kolacji wigilijnej od naszej babci. Jedziemy drogą gruntową. Warunki nie są najlepsze. Temperatura poniżej zera, droga oblodzona, a mało tego widoczność mocno utrudniona ze względu na gęsty opad śniegu. Wchodzimy w zakręt , lecz ze względu na śnieg leżący na drodze nie zauważmy, że droga jest pokryta warstwą lodu. Wpadamy w poślizg, a nasz pojazd pomimo tego, że nie jechaliśmy z zawrotną prędkością wypada z drogi i zatrzymuje się na najbliższym drzewie. Nawet w tak ekstremalnym przypadku nie będzie dla ubezpieczyciela problemem, by nasz samochód doprowadzić do stanu sprzed wypadku. Umowa ubezpieczeniowa AC nie obejmuje jedynie przypadkowego uszkodzenia spowodowanego naszą głupotą. Przykładem jest palenie w samochodzie i przypalenie tapicerki papierosem.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz