Turnusy rehabilitacyjne – czy warto na nie jechać?

Turnusy rehabilitacyjne – czy warto na nie jechać?

Rehabilitacja to proces zwykle długi, ale jednak konieczny – jego celem jest poprawa zdrowia i powrót do pełnej sprawności. Zainteresowani mogą nie tylko uczęszczać na odpowiednie ćwiczenia i zabiegi w swoim mieście, ale i wybrać się na specjalny wyjazd rehabilitacyjny. Takie turnusy rehabilitacyjne organizowane są dla osób w różnym wieku – także i dla starszych. Czy warto się na nie wybrać? Na co można liczyć i ile to wszystko może kosztować?

Turnusy rehabilitacyjne dla seniorów

Różnego rodzaju problemy zdrowotne powinny być sygnałem do zmiany swojego życia na lepsze. Wielką rolę odgrywa w tym wszystkim ruch i zdrowe odżywianie. Czasami jednak konieczne jest także zgłoszenie się na stosowne zabiegi, które pomogą pozbyć się bólu i innych, przykrych dolegliwości. Zwłaszcza osoby starsze mogą narzekać na swoje zdrowie i powinny pomyśleć o wyjeździe na turnus rehabilitacyjny, mający na celu jego poprawę. Ośrodek powinien zostać wybrany rozważnie – musi oferować opiekę profesjonalistów, lekarzy i fizjoterapeutów. Także i samo miejsce jest istotne – musi być wygodne i spokojne, zapewniając komfort w czasie pobytu. Sprawdź ofertę na turnusy rehabilitacyjne na http://wojnar.pl/oferty/7-dniowe-turnusy-rehabilitacyjne-dla-seniorow-w-gorach/

Jak znaleźć turnus rehabilitacyjny?

Oferty turnusów rehabilitacyjnych w różnego rodzaju ośrodkach i sanatoriach można z łatwością znaleźć online. Oferty są dokładnie opisane, dlatego decydując się na konkretne miejsce, można z góry przewidzieć jaki będzie standard, jakie zabiegi będą do wyboru i ile to mniej więcej będzie kosztowało. Niektóre turnusy są dla seniorów darmowe, inne płatne tylko w części, ale jeśli ktoś zgłasza się na taki wyjazd samodzielnie, a nie ze wskazań lekarskich, musi za wszystko zapłacić. Czy koszty są wysokie? Wiele zależy od konkretnego ośrodka oraz od liczby dni, na jakie chce się wyjechać. Najczęściej ceny nie są wygórowane i są niewiele wyższe lub niższe niż podobny wyjazd wakacyjny. Na takim wyjeździe nie można jednak liczyć na dodatkowe zabiegi rehabilitacyjne, a w ośrodku już tak. Wyjeżdża się zwykle na 7 lub 14 dni. Turnusy rehabilitacyjne dla seniorów są szansą na powrót do zdrowia – poprawę sprawności stawów, mięśni, wsparcie układu nerwowego, układu krążenia i innych.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz