Szeroki wybór narzędzi do polerowania

Szeroki wybór narzędzi do polerowania

Osiągnięcie precyzyjnych wymiarów, nadania pożądanej gładkości czy szorstkości oraz połysku jest dzisiaj możliwe dzięki różnego rodzaju narzędziom do polerowania.

Popularne narzędzia do polerowania

Jako narzędzia do polerowania wyjątkowo chętnie wykorzystywane są różnego rodzaju szlifierki i polerki. Wśród szlifierek można wyróżnić kilka rodzajów. Są to między innymi: szlifierki kątowe, oscylacyjne, taśmowe, mimośrodowe. Osobną kategorię stanowią szlifierki przemysłowe. Dobór odpowiedniego narzędzia do szlifowania powinien zostać uzależniony od rodzaju powierzchni, która ma być polerowana. Inne narzędzia powinny zostać wykorzystane do polerowania powierzchni betonowych, inne do metalowych, drewnianych czy wykonanych ze szkła.

 

Akcesoria niezbędne do polerowania

Zadaniem polerowania jest nadanie obrabianej powierzchni pożądanej gładkości i połysku. W czasie pracy niezbędne są nie tylko odpowiednie narzędzia do polerowania, ale także materiały ścierne i polerskie. Polerowanie jest procesem, który powinien przebiegać w kilku etapach. Do każdego z nich powinno się użyć odpowiedniego materiału. Do niezbędnych akcesoriów ściernych i polerskich zalicza się między innymi tarcze polerskie. Odpowiednią tarczę dobiera się nie tylko do używanego narzędzia polerskiego, ale także do materiału, z którego wykonany jest obrabiany przedmiot. Inne tarczy polerskiej należy użyć do polerowania powierzchni betonowych, kamienia, kostki brukowej czy metalu. Do polerowania powierzchni wykonanych z bardzo twardych materiałów wykorzystuje się tarcze polerskie, w których jako ziarno ścierne został zastosowany diament. Do wykonania tarcz polerskich diamentowych rzadko wykorzystywane są naturalne diamenty, na ogół są to sztuczne diamenty. Do akcesoriów używanych przy polerowaniu zalicza się także filc polerski i futro polerskie.

Zobacz też: https://www.husqvarnacp.com/pl/narzedzia-diamentowe/narzedzia-do-szlifowania-nawierzchni-umozliwiajace-szlifowanie-i-polerowanie/.

Narzędzia do polerowania mają bardzo szerokie zastosowanie. W bardzo szeroki zakresie wykorzystuje je między innymi branża budowlana. Dostępne w wielu rodzajach znajdują zastosowanie także w wielu warsztatach.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz