Sytuacja portali społecznościowych jest niezagrożona

Wszechobecność portali społecznościowych w naszym życiu jest niekwestionowana. Praktycznie każdy z nas wie czym jest Facebook, Twitter czy Instagram. Co ciekawe nawet ludzie starszego pokolenia wiedzą czym są portale społecznościowe. Według ponad 80% z 100 000 ankietowanych osób w wieku powyżej 60 lat okazało się, że badani przechodnie czy respondenci mieli pojęcie czym są media społecznościowe i orientowali się do czego one służą w przybliżeniu. Prawie 40% wspomnianych osób miała nawet założone konto na jednym z popularnych rodzajów portali społecznościowych.

Sytuacja portali społecznościowych jest niezagrożonaInternet zrzesza młodych

W przypadku młodych ludzi przez trzydziestką prawie każda badana osoba ma założone konto na przynajmniej jednym z głównych rodzajów social media. Jest to zjawisko jak najbardziej udokumentowane poprzez zastosowane badania, które potwierdzają, że rosnąca tendencja do korzystania z social media jest niezagrożona w najmniejszym nawet stopniu. Wprowadzane nowe udogodnienia i działania portali o tymże charakterze powodują, że z jeszcze większą atencją i zaciekawieniem korzystamy z tych witryn.

A gdzie królują portale społecznościowe?

Według przeprowadzonych globalnie badań w zeszłym roku zaobserwowano, że głównymi krajami, które najczęściej użytkują portale społecznościowe są Stany Zjednoczone, Niemcy, Anglia oraz Polska. Są to kraje, w przypadku których aż ponad 95% społeczeństwa w wieku pomiędzy 16 a 60 lat ma przynajmniej jedno założone konto na którymś z popularnych portali społecznościowych. Przodujące w tym rankingu kraje mogłyby zostać zdetronizowane przez kraje azjatyckie, a w szczególności Chiny, lecz tam jak wiadomo korzystanie z mediów społecznościowych w sposób legalny jest zabronione. Ostatnio mówiono o możliwości zamknięcia dostępu do portali społecznościowych obywatelom Rosji, choć na chwilę obecną wydaje się to raczej mało prawdopodobne rozwiązanie, której raczej nie przejdzie w carskiej Rosji. Każdy kraj korzystający z powyższych portali miałby zbyt dużo do stracenia, gdyby się zdecydował na zaniechanie użytkowania z nich. Dlatego ich rozpowszechnianie się jest nieuchronne.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz