Systemy kominowe, a komin murowany

Systemy kominowe, a komin murowany

Współcześnie odchodzi się powszechnie od tradycyjnie montowanych kominów na rzecz systemów kominowych.

Wynika to z większej elastyczności konstrukcji, wygody oraz możliwości dostosowania urządzenia do własnych indywidualnych potrzeb.

Sprawdź http://www.systemykominowe.pl/

Systemy kominowe są przede wszystkim tańsze niż tradycyjne rozwiązania

Samodzielne wymurowanie komina jest nie tylko pracochłonne, ale też wymaga szczególnych umiejętności i generuje określone koszty. Oznacza to koszty materiałowe oraz wynagrodzenia dla pracowników. W przypadku systemów kominowych otrzymujemy w pakiecie gotowe już elementy, które musimy połączyć ze sobą. O tym, jak to uczynić informuje nas instrukcja. Efektem czego dużą część pracy możemy wykonać po prostu samodzielnie. Produkcja gotowych prefabrykatów jest też oczywiście tańsza niż w przypadku tradycyjnych materiałów, co w ostatecznym rozrachunku pozwala na oszczędność środków finansowych. Dodatkowo komin systemowy jest mniej kłopotliwy dla domu i jego użytkowników. Zajmuje bowiem dużo mniej miejsca. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań oszczędzamy przestrzeń, którą w przypadku murowanej konstrukcji musielibyśmy zarezerwować na komin.

Duże znaczenie ma też nasze bezpieczeństwo

Systemy kominowe dają tu dużo większą gwarancję, że użytkowany przez nas produkt spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa i nie tworzy zagrożenia dla domowników. Chodzi tu oczywiście o to, że wszelkie produkty kominów systemowych muszą spełniać dane normy, zanim zostaną dopuszczone do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej. Muszą też spełniać wymogi prawa budowlanego i gwarancje jakości, które wymusza ustawodawstwo unijne. Wystarczy wspomnieć, że niektóre produkcje, tego rodzaju posiadają gwarancje nawet na okres trzydziestu lat.

O przewadze systemów kominowych świadczy też ich elastyczność w zastosowaniu. Murowany komin ma swoje ograniczenia wynikające z charakteru zastosowanego materiału. Do wykończenia komina systemowego możemy wykorzystać cegły, tynk, klinkier czy nawet pokrycia kamienne. Daję to możliwość dopasowania urządzenia do wyglądu domu.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz