Sporty ekstremalne a ubezpieczenie na życie

Polisa na życie to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które chcą zapewnić sobie ochronę na wypadek urazu, choroby lub śmierci. Decydując się na wykupienie takiego ubezpieczenia, trzeba pamiętać, że towarzystwa ubezpieczeniowe robią wszystko, aby zminimalizować ryzyko, które muszą ponieść. I tak w wielu sytuacjach stosowane są tak zwane zwyżki.

Wśród przyczyn stosowania zwyżki wymienia się między innymi uprawianie sportów ekstremalnych. Każda osoba, która lubi skoki ze spadochronem lub loty szybowcowe musi liczyć się z tym, że w jej wypadku składka na ubezpieczenie na życie będzie wyższa. Do sportów, które powszechnie uważane są za ekstremalne zalicza się jeszcze:

  • jazdę na nartach/snowboardzie poza wyznaczonymi trasami;

  • nurkowanie ze sprzętem specjalistycznym;

  • skoki na bungee;

  • rafting.

Sporty ekstremalne a ubezpieczenie na życie  Polisa na życie to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które chcą zapewnić sobie ochronę na wypadek urazu, choroby lub śmierci. Decydując się na wykupienie takiego ubezpieczenia, trzeba pamiętać, że towarzystwa ubezpieczeniowe robią wszystko, aby zminimalizować ryzyko, które muszą ponieść. I tak w wielu sytuacjach stosowane są tak zwane zwyżki.   Wśród przyczyn stosowania zwyżki wymienia się między innymi uprawianie sportów ekstremalnych. Każda osoba, która lubi skoki ze spadochronem lub loty szybowcowe musi liczyć się z tym, że w jej wypadku składka na ubezpieczenie na życie będzie wyższa. Do sportów, które powszechnie uważane są za ekstremalne zalicza się jeszcze: jazdę na nartach/snowboardzie poza wyznaczonymi trasami; nurkowanie ze sprzętem specjalistycznym; skoki na bungee; rafting. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych nie jest zgodnych co do tego, jakie sporty należy uznawać za ekstremalne. Stąd też wynikają różnice między poszczególnymi towarzystwami. I tak na przykład kajakarstwo dla jednym będzie sportem ekstremalnym, dla drugich zaś zwykłą aktywnością rekreacyjną. Z tego powodu wszyscy, którzy zamierzają ubezpieczyć się na życie, a jednocześnie uprawiają jakiś sport powinni zapoznać się z ofertą przynajmniej kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Zwiększa się w ten sposób swoje szanse na znalezienie polisy niezbyt drogiej, a jednocześnie zapewniającej naprawdę dobrą ochronę.   Informacje na temat uprawianego przez nas sportu towarzystwa ubezpieczeniowe czerpią ze specjalnej ankiety, którą wypełniamy wówczas, gdy chcemy wykupić polisę. Z całą pewnością w takiej ankiecie nie warto zatajać prawdy. Być może pozwoli to uniknąć zwyżki, ale jednocześnie może zdarzyć się tak, że ubezpieczenie w ogóle nie zostanie wypłacone. Wystarczy bowiem, że nasze kłamstwo wyjdzie na jaw. Wówczas możemy zostać nawet posądzeni o próbę wyłudzenia, co może skończyć się naprawdę poważnymi kłopotami. A tego z pewnością każdy chciałby uniknąć. Lepiej więc płacić wyższą składkę, ale bez niepotrzebnych kłopotów z prawem.Wiele towarzystw ubezpieczeniowych nie jest zgodnych co do tego, jakie sporty należy uznawać za ekstremalne. Stąd też wynikają różnice między poszczególnymi towarzystwami. I tak na przykład kajakarstwo dla jednym będzie sportem ekstremalnym, dla drugich zaś zwykłą aktywnością rekreacyjną. Z tego powodu wszyscy, którzy zamierzają ubezpieczyć się na życie, a jednocześnie uprawiają jakiś sport powinni zapoznać się z ofertą przynajmniej kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Zwiększa się w ten sposób swoje szanse na znalezienie polisy niezbyt drogiej, a jednocześnie zapewniającej naprawdę dobrą ochronę.

Próba wyłudzenia

Informacje na temat uprawianego przez nas sportu towarzystwa ubezpieczeniowe czerpią ze specjalnej ankiety, którą wypełniamy wówczas, gdy chcemy wykupić polisę. Z całą pewnością w takiej ankiecie nie warto zatajać prawdy. Być może pozwoli to uniknąć zwyżki, ale jednocześnie może zdarzyć się tak, że ubezpieczenie w ogóle nie zostanie wypłacone. Wystarczy bowiem, że nasze kłamstwo wyjdzie na jaw. Wówczas możemy zostać nawet posądzeni o próbę wyłudzenia, co może skończyć się naprawdę poważnymi kłopotami. A tego z pewnością każdy chciałby uniknąć. Lepiej więc płacić wyższą składkę, ale bez niepotrzebnych kłopotów z prawem.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz