Social media we współczesnym świecie

Social media we współczesnym świecie

Współczesna rzeczywistość sprawiła, że dużo czasu spędzamy na portalach internetowych. Sprzyja temu postęp technologiczny oraz chroniczny brak czasu. Z tego powodu właśnie social media są tak powszechne. Dzisiejszy człowiek nie traci już czasu na pisanie papierowych listów, które kiedyś przynosił listonosz w swojej masywnej, skórzanej torbie.

Lider mediów społecznosciowych

Social media we współczesnym świecieW dobie teraźniejszości największym liderem jest Facebook, który to został stworzony przez niezwykle inteligentnego Amerykanina, który to żyje sobie w słonecznej Kalifornii. Ten wybitny umysł specjalizuje się w informatyce i stara się w sposób konstruktywny tworzyć rzeczywistość. Warto przy tym wiedzieć, że nie są mu obojętne tematy tak ważne dla humanitarnej ludzkości. Dużo uwagi zatem poświęca on zdrowemu stylowi życia, edukacji oraz konstruktywnemu postępowi cywilizacyjnemu, który to powinien kierować się zasadą zdrowego rozwoju. Jest to rozwój zrównoważony, czyli niezbyt szybki.

Równie popularny stał się instagram.

Tym różni się od Facebooka, że tu z kolei udostępniamy głownie zdjęcia. To dokonały pomysł an to, aby pochwalić się ładnymi ubraniami, czy też atrakcyjną sylwetką. Te social media są niezwykle modne na całym świecie. Ich rola jest nieoceniona nie tylko jeśli chodzi o kształtowanie więzi społecznych. Coraz więcej biznesmenów korzysta właśnie z dobrodziejstwa techniki i promuje swój wizerunek właśnie za pomocą portali społecznościowych. Warto również wiedzieć, że psychologowie dosyć krytycznie wypowiadają się na temat kultury życia w internecie. Do słabości zalicza się tu negatywny wpływ na kształtowanie więzi międzyludzkich, które są oparte na fizycznym kontakcie z drugim człowiekiem. Ludziom jest przecież znacznie wygodniej móc komunikować się za pomocą portalów społecznościowych, niż podjąć jakikolwiek wysiłek fizyczny, który sprawi, iż twarzą w twarz spotkamy się realnie z drugą osobą. Nie warto jednak wypowiadać się negatywnie na temat cyberprzestrzeni, która z całą pewnością ułatwia ludziom funkcjonowanie w rzeczywistości.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz