Social media są wśród nas

Social media są wśród nas

Nasze życiowe wartości ciągle ewaluują. Każdego dnia budujemy swój światopogląd i tworzymy wizerunek. Lubimy być dobrze postrzegani przez społeczeństwo, a nasze życie na równi ze światem realnym toczy się online.

Nasze życie w internecie

Social media są wśród nasMedia społecznościowe otaczają nas z każdej strony. Wyjeżdżając na wakacje zamieszczamy informacje na facbookowej tablicy, a gdy dotrzemy na miejsce obserwatorzy na instagramie zalewani są falą zdjęć z cudownej rajskiej wyspy czy campingu nad morzem. Social media opanowały świat i jest to fakt, którego nikt nie podważy. Nie ma na świecie osoby, która nie wie, czym jest facebook. Na dobrą sprawę tworząc konto na tym portalu, możemy usunąć konta na każdej innej stronie. Facebook bowiem posiada wielką moc informowania nas o wszystkim tym, co wydarzyło się na świecie oraz o tym, co jest dla nas zupełnie nieistotne, ale istotne jest dla znajomej naszej znajomej.

Świat realny jest inny

Każdy posiada swoją możliwość interpretacji zjawisk, ale niestety coraz częściej popadamy w przekonanie, że to czym karmią nas social media jest na równi ze światem, który mamy za oknem. Gwiazdy instagrama informujące nas o tym co jadły na śniadanie, obiad, kolację, jaką piły kawę i jakie założyły, dżinsy doprowadzając tym samym wiele kobiet do postrzegania swojego życia jako mniej wartościowe. Wszystko to tylko i wyłącznie dlatego, że ktoś kogo nawet nigdy nie spotkaliśmy w naszym życiu, ma ładniejszy odcień szminki niż ta którą kupiłyśmy tydzień temu. To jednak skrajne przypadki traktowania social mediów jak bogów. Twórcom portali społecznościowych z pewnością przyświecały znacznie głębsze idee.
Posiadając konto na facebooku możemy bez problemu kontaktować się z przyjaciółmi czy rodziną mieszkającą na drugim końcu świata. Instagram pozwala na cieszeniem się życiem i możliwością dowartościowania za pomocą uzyskanych pod zdjęciem serduszek. Lubimy chwalić się tym jak doskonałe jest nasze życie i jak pięknie zachodziło dziś słońce. Social media są dostępne dla każdego, należy jednak używać ich w sposób umiejętny.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz