Social media – co to takiego

Social media – co to takiegoW dzisiejszych czasach media społecznościowe stały się bardzo ważnym elementem życia dla ludzi w różnych przedziałach wiekowych. Z social media takich, jak facebook czy instargam korzystają dzieci i młodzież, dorośli, a nawet osoby w podeszłym wieku. Social media są nieodłącznym elementem współczesnego świata. Każda osoba posiadająca konto na takim portalu zazwyczaj bardzo aktywnie z niego korzysta.

Krótka historia

Idea mediów społecznościowych stała się bardzo popularna w ostatnich 10 latach. Pomysł stworzenia social media powstał w Stanach Zjednoczonych. Pierwotnie taki portal miał służyć jako wewnętrzna sieć, poprzez którą mogli komunikować się i wymieniać informacje studenci z jednej uczelni. Pomysł ten jednak bardzo szybko ewoluował na większą skalę wykorzystując rozwijającą się technologię i medium, jakim jest Internet.

Rosnąca popularność Internetu, powstawanie darmowych hot spotów, czyli miejsc z darmowym internetem, rozwój technologiczny (laptopy, tablety i smartfony z dostępem do internetu) przyczyniły się do bardzo szybkiego wzrostu popularności social mediów.

Wirtualna codzienność

Głównym założeniem portali typu facebook lub instagram jest dzielenie się wraz ze swoimi internetowymi znajomymi codziennością. Jest to platforma, na której można pokazać swoje zdjęcia z wakacji, zdjęcia ulubionych miejsc, czy potraw. Można również dzielić się różnymi ciekawymi znaleziskami z sieci takimi, jak ciekawa piosenka, interesujący artykuł czy rozmaite quizy, testy lub gry.

Każda szanująca się firma i instytucja posiada swoje konto na facebooku i/lub instagramie. Jest to o wiele łatwiejsza i bardziej bezpośrednia droga kontaktu z klientami i osobami zainteresowanymi daną firmą.

Media społecznościowe dają bardzo dużo możliwości na rozwój osobisty i poszerzanie swojej wiedzy o świecie. Jest to również doskonałe narzędzie do komunikowania się ze znajomymi, z którymi nie możemy mieć bezpośredniego kontaktu, bo na przykład mieszkają za granicą. Warto jest korzystać z rozwoju technologii, ponieważ daje ona bardzo dużo możliwości, by życie stało się lepsze i łatwiejsze.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz