Sława i pieniądze dzięki Mediom Społecznościowym?

Sława i pieniądze dzięki Mediom Społecznościowym?

Social Media to absolutny hit XXI wieku, który budzi zainteresowanie wśród społeczności, a także podbija światowy rynek. Obecnie ciężko znaleźć kogoś (zwłaszcza wśród młodzieży) kto nie ma konta na instagramie, facebooku czy twitterze. Codziennie o media społecznościowe zahacza ponad 2 miliardy osób, przesyłając ogrom informacji, zdjęć i wiadomości. Trudno więc jest się dziwić, że największe korporacje i firmy na świecie, pragną dotrzeć do potencjalnego grona odbiorców, reklamując się np. na Facebooku. Wiele firm usługowych itd zostało odkrytych przez różne społeczności właśnie poprzez reklamy na portalach przez nich odwiedzanych.

Cena social mediów

Sława i pieniądze dzięki Mediom Społecznościowym?Założenie i prowadzenie konta osobistego na którymś z portali społecznościowych jest zupełnie darmowe, jednak zwraca się to z generowanych przez nie miliardach dolarów z reklam i akcji na giełdzie.
Ciekawą rzeczą jest, że zwykli ludzie także mogą na tym zarabiać. Wystarczy założyć własną stronę na facebook’u lub swój profil na instagramie. Jeżeli będziemy dodawać ciekawe treści to łatwo zbierzemy dużą ilość obserwatorów, będziemy mogli zaistnieć, być trochę bardziej znaną osobą, a przy okazji dorobić się.

Moda w portalach

Obecnie kreuje się pojęcie „Instagram’owego Modela/Modelki”. Ludzie zakładają profile dodając swoje zdjęcia ze specjalnym oświetleniem i efektami w stylu prawdziwych modeli i podpisują #model. Dobijają dużą ilość polubień i obserwatorów, przez co mogą zarabiać na reklamach. Wybijają się również do góry, przez co są bardziej zauważalni i niekiedy kontaktują się z nimi osoby zatrudniające modeli/modelki.

Na Facebooku natomiast większość celebrytów, (w tym aktorzy, sportwowcy itd) posiada swoje funpage’e, gdzie łatwo mogą komunikować się z fanami i podawać im najświeższe informacje o swoich planach, zamiarach itp. lub podać miejsce i czas spotkania z fanami. Niektórzy próbują wybić swoje strony do góry, np. dodając śmieszne obrazki i memy, żeby zdobyć jak najwięcej polubień i jak największą rzeszę fanów. Wiadomo – nie każdemu udaje się wybić, jednak ludzie zazwyczaj pragną sławy i próbują przeróżnych metod żeby zaistnieć.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz