Samochód kupowany w leasingu

Samochód kupowany w leasingu

Oferty finansowania dla przedsiębiorców to bardzo szeroki rynek, na którym znajdziemy wiele świetnych produktów, dzięki temu każdy może szukać odpowiednich dla siebie rozwiązań, które będą dla danej firmy najlepsze.

Między innymi wśród tych propozycji, które nieustannie cieszą się sporą popularnością wymienić należy leasing. Szczególnie taką popularną opcją jest niewątpliwie leasing samochodowy. To właśnie auta w takiej formie finansowania wybierane są najchętniej i firmy korzystają dzięki temu z nowych samochodów bez konieczności inwestowania bardzo dużych środków własnych. Najczęściej będzie potrzebna jakaś nieduża wpłata własna a w kolejnym kroku będzie trzeba opłacać comiesięczne raty, które będzie trzeba płacić do firmy leasingowej. W zamian za to firma leasingowa udostępnia firmie samochód do użytkowania.

Komfortowe rozliczenia podatkowe

Wykorzystywanie leasingu samochodu to rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w tych firmach, które chcą korzystać z nowych samochodów, chcą rozwinąć swoją flotę, ale nie chcą inwestować w większą ilość pojazdów. Jednocześnie leasing to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu będzie można skutecznie obniżać podatek dochodowy jaki będzie trzeba odprowadzać do urzędu skarbowego za każdy miesiąc. Jednocześnie koszty związane z leasingiem samochodów na pewno będą niższe niż wydatki jakie będzie trzeba ponieść jednorazowo. Jeśli flota samochodów ma się składać się z kilku pojazdów to w takim przypadku szczególnie istotne będzie znalezienie dobrej oferty leasingowej, ponieważ jednorazowo kupno większej ilości aut jest praktycznie dla firmy niemożliwe.

Dlatego rozwiązanie w postaci leasingu będzie tutaj dobrym rozwiązaniem

Wpłata jednorazowa będzie ograniczona, a gdy pojazdy już na siebie zaczną zarabiać będzie można odprowadzać comiesięczne raty za leasing każdego pojazdu. Takie rozwiązanie na pewno dobrze się sprawdzi i firma będzie mogła korzystać z korzystnych możliwości prowadzenia rozliczeń finansowych takiej opcji prawnej.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz