Rynek mieszkaniowy we Wrocławiu

Rynek mieszkaniowy we WrocławiuWrocław to jedno z najszybciej rozwijających się miast w kraju. Każdego roku przyciąga tysiące młodych ludzi, którzy przyjeżdżają, żeby studiować lub pracować w tej aglomeracji. Przekłada się to również na szybki rozwój rynku mieszkaniowego.

Duża podaż mieszkań

Na Dolnym Śląsku utrzymują się wysokie wskaźniki sprzedaży nowych mieszkań. Mieszkania wybudowane w tym regionie stanowią duży odsetek wszystkich lokali oddanych do użytku na terenie całego kraju. W regionie najlepsze wyniki osiągnął właśnie Wrocław. W mieście powstaje wiele inwestycji. Zainteresowaniem cieszą się nowe mieszkania w śródmieściu Wrocławia, ale także mieszkania i domy na przedmieściach, które kuszą wyjątkowo korzystnymi cenami zakupu. Sytuacja na rynku nieruchomości we Wrocławiu jest bardzo dobra, a deweloperzy nie mają problemu ze znalezieniem nabywców.

Nowe inwestycje

Nie da się ukryć, że mieszkańcy Wrocławia są bardzo zainteresowani inwestowaniem w nieruchomości. Dochody uzyskiwane przez Wrocławian są wyższe niż średnie krajowe zarobki, jednocześnie ceny mieszkań utrzymują się na rozsądnym poziomie. Pomimo zmiany sytuacji i zwiększenia wymagań dotyczących wysokości posiadanego wkładu własnego przy zaciąganiu kredytu hipotecznego, wiele osób nadal decyduje się na zainwestowanie we własne mieszkanie.

Na korzystną sytuację wpływają także decyzje władz miasta, które planują między innymi aktywizację poszczególnych części miasta. Strategia polega na przygotowaniu nowych terenów przeznaczonych pod inwestycję, a także na rozbudowie infrastruktury drogowej, która ułatwi dojazdy z przedmieść. Cały czas pracuje się także nad udoskonalaniem miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, co dodatkowo sprzyja nowym inwestycjom.

Ceny nowych mieszkań w śródmieściu Wrocławia kształtują się na korzystnym poziomie w porównaniu z cenami w takich aglomeracjach jak Warszawa i Kraków. Jednocześnie jest to miasto, które szybko się rozwija i ma do zaoferowania wiele nowych miejsc pracy dla młodych, wykształconych ludzi.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz