Rozwój wielkich miast

Rozwój wielkich miast

Ostatnie wielkie inwestycje w renowacje infrastruktury Wrocławia, usprawnienie komunikacji i reorganizacja ruchu w samym sercu miasta, przyczyniły się do usprawnienia życia i podniesienia komfortu podróżowania po mieście. W efekcie nie trzeba dzisiaj koniecznie wybierać mieszkań w samym centrum Wrocławia, aby móc się z powodzeniem cieszyć wszystkimi atrakcjami i możliwościami, jakie to piękne i dynamicznie rozwijające się miasto stwarza swoim lokatorom.

Rozwój wielkich miastWiedzą o tym doskonale deweloperzy Wrocław, którzy mają ograniczone możliwości nabywcze terenów inwestycyjnych w samym centrum miasta. Nie ma już zbyt wielu działek, które mogłyby takiemu deweloperowi posłużyć jako miejsce przyszłej dochodowej inwestycji budowlanej, więc odsuwanie się osiedli mieszkaniowych od centrum miast jest czymś powszechnym i da się ten trend zauważyć nie tylko w dużych miastach, ale także tych mniejszych.

Prestiżowe osiedla

Nie oznacza to jednak wcale, że przeciętny deweloper Wrocław porzuca kompletnie swoje plany o wybudowaniu luksusowej nieruchomości w samym sercu Wrocławia – takie plany wymagają jednak odpowiednich możliwości finansowych. Samo nabycie gruntu w centrum tak nowoczesnego i dużego miasta, jest niesamowicie kosztowne, albowiem włodarze i samorządy doskonale zdają sobie sprawę, że mogą znaleźć inwestora gotowego zapłacić za taki grunt dziesiątki milionów złotych, a później równie duże kwoty za podatki od gruntów.

Kosztorys i biznesplan

Czasami jedna sprzedana działka we Wrocławiu jest w stanie mocno wesprzeć miejski budżet, dając politykom nieograniczone wręcz możliwości dalszego inwestowania takich środków. Zanim jednak przeciętny developer Wrocław zdecyduje się na takie działania, musi mieć kompletny projekt oraz kosztorys i biznesplan, z którego jasno wynika, że nie będzie miał najmniejszego problemu ze znalezieniem nabywców dla tych kosztownych nowoczesnych mieszkań, a cały projekt i realizacja będzie uzasadniony ekonomicznie i dopnie się finansowo bez problemu. Bez takich twardych danych ekonomicznych żaden deweloper nie podejmie się tak ryzykownego projektu mieszkaniowego.

Zobacz więcej na: https://vantage-sa.pl/

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz