Rozwój firmy przy udziale dotacji.

Rozwój firmy przy udziale dotacji.

Rozwój firmy przy udziale dotacji.

Unia Europejska w latach 2014-2020 przeznaczyła na rozwój polskich przedsiębiorstw aż dwadzieścia miliardów euro. To suma, która ma spowodować, że przedsiębiorstwa mające swoje siedziby na terenie Rzeczpospolitej staną się bardziej konkurencyjne i innowacyjne.

Dla osób prowadzących działalność gospodarczą dotacje unijne na rozwój firmy są z kolei niepowtarzalną szansą na osiągnięcie wysokiego pułapu działalności.

Projekt

Dotacje unijne na rozwój firmy można pozyskać na szereg różnych aktywizacji, projektów i programów rozwoju. Duże znaczenie mają wszelkie projekty badawcze i wdrażanie rozwiązań innowacyjnych. Środki na tego typu rozwój możemy uzyskać z programu Inteligent Rozwój, programu regionalnego w danym województwie czy też Programu Polska Wschodnia. Dofinansowanie obejmuje też informatyzacje przedsiębiorstwa lub wdrożenie jednego z projektów, który oparty jest na najnowszych systemach komunikacyjnych czy informatycznych. Może być to rozwiązanie business-to-business, handel elektroniczny lub dowolne rozwiązanie pozwalające firmie łatwiej łączyć się z potencjalnym klientem. Tego typu dofinansowanie może być tez przeznaczone na rozwój firmy w zakresie jej zarządzania.

Sprawdź również https://dotacjenainnowacje.taxand.pl/dotacje-unijne/

Wysoką ocenę mają inwestycje związane z szeroko rozumianą ekologią

Tutaj środki wolno przeznaczyć na pro ekologiczną przebudowę linii produkcyjnej bądź wprowadzenie energooszczędnych technologii. W ramach tego typu projektu możemy też rozliczyć zainstalowanie klimatyzacji, ogrzewania, wentylacji, a także budowy elektrowni wiatrowych, geotermalnych, słonecznych lub tych, które przy tworzeniu energii wykorzystują biomasę. Jeżeli prowadzimy działalność gospodarczą na obszarze wiejskim to możemy starać się o środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W tym wypadku musimy jednak pamiętać, że innowacja i pomysł musi wpisywać się w lokalną strategię rozwoju gminy. Większość środków na rozwój firmy otrzymamy w formie pożyczki. Jest ona jednak dokonywana na dużo korzystniejszych warunkach niż na przykład w banku. Łatwiej ją też będzie spłacić, a jeśli postanowimy skorzystać z pożyczki bankowej europejskie fundusze pomogą nam w dają rekomendacje jako gwarancie spłaty w naszym imieniu.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz