Różne ubezpieczenia samochodowe

Różne ubezpieczenia samochodowe

Działające obecnie na polskim rynku firmy ubezpieczeniowe mogą pochwalić się naprawdę bogatą ofertą. Wśród ubezpieczeń, które proponują swoim klientom znajdują się między innymi ubezpieczenia samochodowe. Poniżej przedstawiamy garść informacji na temat najważniejszych ubezpieczeń samochodowych, jakie obecnie znaleźć można w ofercie firm ubezpieczeniowych.

Ubezpieczenie OC

Jest to jedyne ubezpieczenie samochodowe, które jest dla polskich kierowców obowiązkowe. Każdy, kto kupił samochód zobowiązany jest do wykupienia polisy OC najpóźniej w dniu, w którym rejestruje swoje nowe auto. Kiedy już mamy OC, powinniśmy pamiętać, że musimy wykupywać je co roku. Należy robić to tak, aby nie dopuścić do przerwy w obowiązywaniu polisy. Brak ubezpieczenia OC to zawsze ryzyko wysokiej kary, która opiewać może nawet na kilka tysięcy złotych. Unikanie ubezpieczenia OC zupełnie się więc nie opłaca.

Ubezpieczenie AC

To jedno z ubezpieczeń dobrowolnych. Oznacza to, że możemy je wykupić, ale jeśli nie chcemy, nie musimy tego robić. Ubezpieczenie AC zapewnia ochronę przed kradzieżą, a także uszkodzeniem auta. Ostateczny zakres ochrony jest jednak zawsze ustalany indywidualnie podczas sporządzania umowy. Im szerszy, tym więcej przyjdzie nam za AC zapłacić. Bez wątpienia jednak jest to wydatek, który naprawdę się opłaca.

Ubezpieczenie NNW

To ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Chroni nie tylko kierowcę, ale również jego pasażerów. Ubezpieczenie obejmuje ochroną nie tylko zdrowie, ale też życie. Działa zarówno podczas jazdy po drodze, jak i w czasie postoju i zatrzymania. Na odszkodowanie można liczyć także wtedy, kiedy do zdarzenia dochodzi podczas wsiadania do auta i wysiadania z niego. Bez wątpienia jest to ubezpieczenie, które warto wykupić. Poleca się je przede wszystkim tym, którzy często podróżują.

Ubezpieczenia komunikacyjne stanowią znaczną część oferty firm ubezpieczeniowych działających obecnie w naszym kraju. Polacy coraz chętniej decydują się na wykupienie już nie tylko obowiązkowego OC.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz