Różne rodzaje ciasta

Różne rodzaje ciasta

Aby przygotować pizzę – jedno z najpopularniejszych dań kuchni włoskiej – potrzebujemy mąkę, drożdże, wodę, sól, oliwę i odrobinę cukru. To proste danie, które potrafi naprawdę zachwycić.

Jak jest dzisiaj popularne wśród Polaków, najlepiej świadczy liczba pizzerii, które znajdziemy w każdym mieście. Można się o tym przekonać, wpisując w wyszukiwarce internetowej chociażby frazę „pizza Tychy”. W większości pizzerii serwowana jest pizza na cienkim cieście. Tymczasem ciasto na pizzę nie zawsze musi tak wyglądać.

Różne rodzaje ciasta

Każdy prawdziwy miłośnik pizzy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że rodzajów ciasta na pizzę wskazać można przynajmniej kilka. Włochy są sporym krajem, a każdy z regionów ma własną tradycję wyrabiania pizzy.

Ciasto cienkie

Wiele osób mówi, że prawdziwa włoska pizza to ta, która przygotowana jest na cienkim i chrupiącym cieście. Dobre ciasto na pizzę nie może uginać się pod ciężarem dodatków. Musi dać się swobodnie podnieść z talerza. Jeśli udamy się do takich miast włoskich, jak Rzym, Bolonia oraz Mediolan, przekonamy się, że faktycznie pizza serwowana jest na cienkim cieście. W tych regionach Włoch na próżno szukać pizzy serwowanej na grubym cieście. Dlaczego cienkie ciasto to taki dobry wybór? Przede wszystkim dlatego, że jeśli tylko jest dobrze wykonane, to będzie naprawdę chrupiące. Cienkie ciasto to również mniejsza ilość zjedzona wraz z pizzą ciasta. W efekcie po skończonym posiłku można się poczuć mniej. Cienkie ciasto powinni wybierać ci, którzy pilnują liczby spożywanych kalorii. W cieście cienkim jest ich po prostu mniej. I ostatni plus: krótszy czas pieczenia.

Ciasto grube

Przygotowuje się je dokładnie z tych samych składników, co ciasto cienkie. Wiele osób sądzi, że na cieście grubym przygotowuje się pizzę amerykańską. Tymczasem również we Włoszech znajdziemy taką pizzę. Ciasto grube jest niezwykle puszyste i miękkie – to właśnie za te cechy je tak bardzo lubimy. Zdecydowanie lepiej syci głód niż ciasto cienkie. Często już po dwóch kawałkach jesteśmy naprawdę najedzeni.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/tychy-c-h-r-city-point

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz