Rodzaje abonamentów medycznych

Rodzaje abonamentów medycznych

Leczenie, rehabilitację, operacje i inne usługi możemy mieć w ramach naszego ubezpieczenia w służbie zdrowia państwowej, ale możemy mieć to także w ramach własnego, prywatnego ubezpieczenia. Jeżeli chodzi o takie ubezpieczenie zdrowotne prywatne, to występuje ono w kilku abonamentach.

Najłatwiej jest to wytłumaczyć w ten sposób, jeżeli za przykład weźmiemy normalne ubezpieczenie w NFZ. To ubezpieczenie gwarantuje nam tak naprawdę wszystkie świadczenia, czyli dzięki niemu możemy dostać skierowanie na badania, na konsultację do lekarza, na operacje czy jakiś zabieg. Za nim nie musimy dopłacać, jeżeli zawiera się to w ramach naszego ubezpieczenia. Płacimy tylko za to, co nie podlega pod takie ubezpieczenie.

Prywatne ubezpieczenie

Jeżeli natomiast mówimy o prywatnym ubezpieczeniu, to wygląda to całkiem inaczej. W jego przypadku mamy styczność z różnymi abonamentami. Wykupujemy sobie na przykład takie ubezpieczenie, które pozwala nam na wizyty w lekarzy pierwszego kontaktu lub u takich lekarzy popularnych specjalności. Nie pozwala nam natomiast na wizyty u dermatologa, proktologa czy tez stomatologa. Jeżeli natomiast wykupimy dodatkowy abonament medyczny na lekarzy specjalistów, to wtedy będziemy mogli skorzystać z ich pomocy tak samo nieodpłatnie, jak nieodpłatnie korzystaliśmy z pomocy lekarzy na fundusz zdrowia.

Darmowe leczenie

Z kolei zwyczajny wariant ubezpieczenia nie daje nam możliwości darmowego leczenia w szpitalu, jeżeli chcemy takową usługę mieć, to należy dokupić do ubezpieczenia kolejny abonament. Tak samo ubezpieczenie zdrowotne możemy rozszerzyć o możliwość rehabilitacji w najlepszych zakładach lub też o możliwość otrzymania refundacji na leki, na takie jak otrzymują refundacje pacjenci, którzy ubezpieczeni są w Narodowym Funduszu Zdrowia. Jak widać tych abonamentów jest kilka i mimo że każdy z osobna kosztuje niewiele, to już wszystkie razem kosztują właściwie tak samo dużo, jak zwyczajne ubezpieczenie. Jedyną, ale zasadniczą różnicą jest jakość świadczeń, bo świadczenie prywatne są po prostu o niebo lepsze. Tutaj personel pracuje tak, jak należy i na nic się nie czeka.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz