Przegląd listew przypodłogowych

Przegląd listew przypodłogowych

Wymiana podłóg w mieszkaniu to remont, który wykonywać warto co kilka lat. Jedynie zastosowanie bardzo solidnych materiałów, takich jak na przykład parkiet, może znacznie wydłużyć żywotność podłóg i rozłoży w czasie niezbędne prace remontowe. Podłogi, choć najczęściej twarde, są bardzo podatne na zarysowania oraz uszkodzenia. Planując ich wymianę, warto wybierać najlepsze produkty. Nierozerwalnie z podłogami związane są również listwy przypodłogowe. Jest to drobny lecz bardzo istotny element wyposażenia każdego wnętrze. Na rynku budowlano – remontowym znaleźć można różne rodzaje listew przypodłogowych.

Listwy przypodłogowe drewniane

Jednym z najpopularniejszych materiałów, z jakich wykonywane są listwy przypodłogowe jest drewno. Jest to materiał nie tylko bardzo twardy, trwały ale również i elegancki. Drewniane listwy doskonale współgrają z parkietami różnej maści, panelami, a także podłogami wykonanymi z drewna. Listwy przypodłogowe wykonane z drewna nie są produktem tanim, jednak inwestycja taka to jednorazowy wydatek na długie lata. Są one bowiem o wiele bardziej wytrzymałe od listew wykonanych z masy papierowej czy sklejki.

Najtańsze możliwe rozwiązanie

Jednym z najtańszych rozwiązań, jakie dostępne jest na rynku są listwy przypodłogowe wykonane z płyt mdf. Jest to materiał tani jednak dosyć krótkotrwały zwłaszcza gdy listwa ulegnie zabrudzeniu i wymaga czyszczenia. Często już przy użyciu niewielkiej ilości siły z takich listw schodzi kolor i przestają one wyglądać estetycznie. Listwy z płyt mdf nadają się jako wykończenie podłóg drewnianych.

Plastikowe listwy przypodłogowe

Jednym z rzadziej stosowanych rozwiązań w mieszkaniach są listwy przypodłogowe wykonane z plastiku lub aluminium. Takie rozwiązania dobrze współgrają z wnętrzami o nowoczesnym charakterze, gdzie brak jest dominacji drewnianych elementów wykończenia wnętrz. Inspiracji odnośnie wyboru najlepszych listew warto szukać zarówno w publikacjach internetowych jak i w prasie z branży budowniczej. Ciekawe posty w tym zakresie można także znaleźć na blogach projektantów wnętrz.

Sprawdź również: https://www.melagu.pl/listwy-podlogowe/listwy-przypodlogowe/

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz