Przecinarki – klasyfikacja

Przecinarki – klasyfikacja

Przecinarki różnią się nie tylko rodzajem zasilania i sposobem mocowania. W zależności od tego, jaką przecinarkę wybierzemy, będziemy mogli ją użytkować bądź na zewnątrz lub wewnątrz pomieszczeń.

Na co głównie zwrócić uwagę?

Na rynku dostępne są urządzenia zasilane elektrycznie oraz spalinowo. Przecinarka elektryczna może być używana w pomieszczeniu, ale jest zależna od zewnętrznego źródła prądu, silniki w takich urządzeniach są słabsze niż w przypadku urządzeń spalinowych. Modele spalinowe nie są w żaden sposób uzależnione od źródeł energii, ale ze względu na spaliny, które emitują, kompletnie nie nadają się do zastosowania w pomieszczeniach. Szalone znaczenie ma też to, czy mamy do czynienia z przecinarką ręczną, czy stołową. Tutaj dobór uzależniony jest od rodzaju prac, jakie chcemy wykonać. Przecinarkę ręczną lepiej wybrać, wtedy kiedy projekt nie jest zbyt skomplikowany, natomiast kiedy projekt wymaga precyzji lepiej wybrać przecinarkę stołową. Przecinarki ręczne doskonale sprawdzają się, jeśli chodzi o materiały niewielkich rozmiarów.

Przecinarki – klasyfikacja

Materiał

Przecinarki różnią się też w zależności od tego, do jakiego materiału mają być stosowane. Istnieją na rynku modele uniwersalne. Jednak te urządzenia nadają się jedynie do pracy z materiałami i niewielkiej twardości powierzchni. Jeśli szukamy przecinarki, które poradzi sobie z metalem, to lepiej jest kupować urządzenia specjalistyczne, zaprojektowane do cięcia tego typu powierzchni. Zwłaszcza że cięcie metalu wymaga dużo większej precyzji, a przecinarki tego typu wyposażone są w dodatkowy stelaż. W przypadku gdy chcemy ciąć glazurę, mamy do dyspozycji przecinarki ręczne oraz elektryczne. Do naszej dyspozycji są gilotyny do cięcia po linii prostej, po skosie, jak również do wycinania zaokrąglonych kształtów. Oprócz tego w sklepach bez problemu znajdziemy także przecinarki do drewna, które są najczęściej sprzedawane w formie dużych narzędzi stołowych oraz przecinarki do styropianu czy rur, oraz asfaltu, które pozwalają na wykonanie wyjątkowo głębokich nacięć w tym twardym materiale.


Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/przecinarki/

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz