Propozycje dla nowych klientów

Obecnie na rynku nieruchomości widać bardzo wyraźne oznaki odbicia koniunkturalnego, które cieszy przede wszystkim banki, firmy budowlane, oraz samych deweloperów. Banki oczywiście korzystają na tym, że ludzie masowo kupują mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu w dwójnasób – po pierwsze, sprzedając oczywiście kredyty hipoteczne wszystkim zainteresowanym klientom. Z drugiej strony, bardzo często takie wielkie projekty budowlane jak osiedla mieszkaniowe, mimo zasobności portfela samego dewelopera i tak wymagają jeszcze dodatkowego finansowania.

Często partycypują w kosztach budowy takiego nowego osiedla wielkie fundusze inwestycyjne czy partnerzy biznesowi, ale w wielu wypadkach są to po prostu banki inwestycyjne i komercyjne, które w bardzo szybkim rachunku ekonomicznym dostrzegają oczywiste korzyści z udzielenia pożyczki na rzecz budowy takiego osiedla. Nie dość więc, że swoje pożyczone pieniądze oddają przez trzydzieści lat lokatorzy mieszkań, to jeszcze firma deweloperska zwraca w dużo krótszym czasie wielokrotność tych stawek.

Realizacja projektu budowlanego

Na koniunkturze zarabiają także firmy budowlane, które wykonują całe projekty. Oczywistym jest, że sam developer Wrocław posiada dość ograniczone możliwości budowlane – nieopłacalnym byłoby chociażby kupowanie ciężkiego sprzętu budowlanego, nie mówiąc już o opłacaniu setek robotników przez cały rok, nawet gdy prace budowlane nie są prowadzone. Wynajęcie profesjonalnej firmy budowlanej, która ma już wieloletnie doświadczenie w realizowaniu takich projektów, jest więc tutaj najlepszym możliwym rozwiązaniem.

Współpraca z podwykonawcami

Dla samego dewelopera oznacza to pewność odpowiednie jakości wykonania zadania oraz jego terminowości – jeśli dany deweloper jest zadowolony ze współpracy z danymi podwykonawcami z poprzednich placów budowy, na pewno będzie chciał współpracować dalej przy kolejnych inwestycjach. Dla samych firm budowlanych oznacza to stałe zlecenia i ręce pełne roboty, mogą więc zatrudniać nowych pracowników z regionu, spada bezrobocie w ten sposób i rośnie sprzedaż materiałów budowlanych – regionalna gospodarka rusza więc z kopyta.

Zobacz więcej na: https://vantage-sa.pl/

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz